Луцьк: пам’ятник Бандері просять поставити у центрі

У Луцьку просять змінити місце розташування майбутнього пам’ятника Степану Бандері.

Про це йдеться на сайті Єдиної системи місцевих петицій.

Лучанин Віктор Смолярчук у рубриці «Благоустрій міста та будівництво» пропонує перенести місце для пам’ятника Степану Бандері з площі перед міським відділом РАЦСу у сквер на розі перетину вулиць Винниченка та Степана Бандери.

За словами заявника, значна частина лучан, в тому числі знані в області архітектори, вважають таке розташування монументу нелогічним. Мовляв, у цьому місці логічніше виглядав би пам’ятник сім’ї, матері, тощо.

«В Луцьку і так мають місце абсурдності, коли біля театру імені Тараса Шевченка розташовано пам’ятник Лесі Українці, а біля університету Лесі Українки пам’ятник Тарасу Шевченку», – пише Смолярчук.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: БАНДЕРА – СИМВОЛ БОРОТЬБИ, – ВЕТЕРАН УПА

«Крім того, під пам’ятник Степану Бандері закладено лише постамент, а кошти на саму скульптуру відсутні. В січні поточного року, попри наявність більш нагальних проблем у місті сесією міської ради вирішено виділити на встановлення пам’ятника Бандери 200 тис. гривень, хоча ще у травні 2013 року в обласному центрі створили Благодійний фонд «Спорудження пам’ятника Степану Бандері у місті Луцьку». Головою правління фонду став тодішній народний депутат із Волині, свободівець Анатолій Вітів і передбачалось, що спорудження монумента буде здійснюватись за пожертви громадян та суб’єктів підприємницької діяльності. Громаді цікаво дізнатись, скільки на сьогодні зібрано коштів для встановлення пам’ятника Бандері і скільки ще знадобиться для завершення. Найкращим вибором з точки зору зручного, достойного, логічного та загальноприйнятного місця для встановлення скульптури на думку багатьох лучан є сквер на перетині вулиць Степана Бандери та Винниченка, який знаходиться в центральній історичній частині міста (а не в спальному районі), розташований на однойменній вулиці і завдяки своєму вигідному місцезнаходженню є більш доступним для відвідування туристами та гостями міста», – йдеться у петиції.

200 тисяч гривень, які в поточному році виділені на монумент Бандері, чоловік пропонує витратити на вирішення соціальних проблем лучан.

Петицію підтримали 29 осіб людей з 300 необхідних. До кінця збору підписів залишилося 14 днів.