У Ковелі не вистачає грошей на профтехосвіту

На повноцінне утримання закладів профтехосвіти Ковеля не вистачає коштів.

Як стало відомо під час позачергового засідання міськвиконкому, яке відбулося 22 січня, представники громади міста залізничників уже готують листи до державних мужів, аби з фінансуванням таки допомогли згори, ‒ пише Волинська газета.

Запроваджені зміни у бюджетному процесі обійдуться міському бюджету Ковеля надто дорого. Позаяк із міського «гаманця» тепер треба утримувати ще два навчальні заклади (професійно-технічне училище №5 та Ковельський професійний ліцей), бракуватиме коштів на охорону здоров’я.

За інформацією начальника фінансового управління Ковельської міської ради Валентини Романчук, на утримання установ профтехосвіти у міському бюджеті передбачені кошти в сумі 6756,443 тисячі гривень.  Із них на заробітну плату та нарахування на заробітну плату – 2967,8 тисячі гривень, чого вистачить тільки на січень-травень 2016-го; на оплату енергоносіїв – 2065,6 тисячі гривень; на виплату стипендій 1310,0 тисячі гривень, харчування – 1057,6 тисячі гривень. Члени виконкому рекомендували профінансувати ці витрати з міського бюджету лише на перший квартал.

Як наголосила Валентина Романчук під час засідання, через зміни у бюджетному процесі та непередбачувані навантаження на міський бюджет виникло чимало проблемних питань, які стосуються фінансування закладів профтехосвіти, медицини, освітньої галузі, пільг. Всі вони викладені в офіційному листі, який скеровано в Міністерство фінансів України і в Асоціацію міст України.

На думку члена виконкому, головного лікаря Ковельського МТМО Олега Самчука, ці заклади мають фінансуватися з Державного бюджету, позаяк місто не є власником майна зазначених установ. Його пропозицію звертатися до Верховної Ради України з клопотанням про негайне врегулювання питання на державному рівні підтримали й інші члени виконкому.

Ковельський міський голова Олег Кіндер, інформують у міськраді, «доручив начальнику управління освіти задіяти до робочого процесу щодо розв’язання нагальних проблем колективи, профспілкові організації ПТУ №5 та професійного ліцею», а також «підготувати звернення до обласної ради, голови Волинської облдержадміністрації Гунчика В.П. з проханням при розподілі вільних залишків виділити кошти для  закладів профтехосвіти Ковеля».

Після обговорення питання внесення змін до міського бюджету на 2016 рік ковельським обранцям належить прийняти й відповідний проект рішення під час найближчої сесії міської ради, що має відбутися 28 січня.