Об’єднання атошників Волині: підтримка з зауваженнями

Не всі учасники АТО-волиняни беззастережно підтримали ініціативу об’єднатися в єдину спілку.

Нагадаємо, 22 січня відбулося перше зібрання. Після тривалих суперечок, під час яких дехто покинув залу, вдалося домовитися про формат роботи та наступне засідання.

Грунтовно зібрання прокоментував екс-боєць 51-ї бригади Руслан Шпота. Він висловив подивування щодо поспішності та деякої “театральності” заходу.

“Створилась група зацікавлених людей, які щось знають про бюджетні кошти, отримали певні обіцянки, й зараз всіляко стараються “протулити” свою обласну спілку, яка далеко не обласна, й область представляти ні в якому разі не може!… Закликаю представників всіх громадських “атошних” організацій чітко пояснити своїм членам всі наслідки такого утворення. Як альтернативу пропоную на початках розробляти договори про співпрацю, й дійсно організацій, які працюють,а не існують лише на папері, включити в керівні органи й волонтерські організації яких не так й багато в області!” – запропонував він інший формат об’єднання.

Також він зауважив, що на зібрання запросили не всі спілки учасників АТО.

“Лише по Луцькому району зареєстровано 11 спілок атовців, що вже робить несправедливим сьогоднішнє голосування. Із заявлених 20 – половина лише реєструється, тобто їх голос на установчих зборах рахувався “авансом”, були й організації яким був тільки місяць.Я не засуджую активність ГО учасників АТО, але склалось враження завчасно підготовленої вистави-причина якої бюджетні кошти з області, точніше право їх отримувати та розподіляти – як, кому, на що навіть не було сказано”, – пише Шпота.

Висловився щодо зібрання й керівник Центру допомоги атошникам Олексій Кушнєр.

“Шкода, що ніхто не задавався питанням: так чому ж це відбувається, чому раніше такого не було? Так все просто. АТОшні організації поставили перед вибором – або об’єднання, або дірка від бублика (фінансування буде даватись тільки під загальну спілку) і тут справа завертілась… А все більш прозаїчніше, в середині лютого буде засідати бюджетна комісія при ОДА, яка і буде вирішувати які програми будуть фінансуватись, от і треба поспішати…” – написав він у Facebook.

“Я – за, не стільки за об”єднання скільки за договори про співпрацю, сваритись немає чого – мета в нас одна(надіюсь). І ще одне – про волонтерів, якщо вони підпишуть договір про співпрацю вони не стануть АТОшниками, але все ж буде сила яка не тільки буде допомагати, а в дечому і контролювати(на жаль не всі чисті на руку люди хочуть припасти до цього коритця)” – додав Кушнєр.