Волинь: апеляційний суд не закрив справу «скандальної» церкви

Апеляційний суд Волинської області не дозволив закрити справу щодо захоплення церкви в Іваничівському районі парафіянами Київського патріархату.

Про це йдеться на сайті Української православної церкви.

Кримінальне провадження щодо захоплення Свято-Покровського храму прихильниками УПЦ КП в селі Грибовиця продовжили.

Нагадаємо, що у вересні 2015 року частина прихожан місцевої Свято-Покровської церкви зареєструвала окрему церковну громаду й домагалася, аби священик Ігор Маргіта перейшов до Київського патріархату. Селяни замінили один із замків на вхідних дверях будівлі. А у на початку січня 2016 року священики УПЦ КП вперше відправили Божественну Літургію, яку очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Учора, 21 січня, Апеляційний суд Волинської області задовольнив скаргу парафіян Свято-Покровського храму села Грибовиця  на постанову Іваничівського районного суду, згідно з якою, справа про захоплення церковної споруди громади УПЦ мала бути закрита.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ВОЛИНЬ: СЕЛЯНИ ЗМУШУЮТЬ СВЯЩЕНИКА ПЕРЕЙТИ У КИЇВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ

За словами священика Ігоря Маргіти, що віруючі Свято-Покровської громади УПЦ МП наразі продовжують звершувати богослужіння у церковному будинку та й надалі виборюватимуть право на власний храм лише у правовому полі.

Після захоплення храму парафіянами УПЦ КП на початку грудня минулого року, старший слідчий Волинської області своєю постановою закрив кримінальне провадження за фактом перешкоджання здійсненню релігійного обряду і незаконного утримання церковної споруди. Парафіяни УПЦ МП поскаржилися на такі дії у Іваничівський районний суд, проте їм було відмовлено в задоволенні скарги.

Наразі кримінальне провадження за фактом незаконних дій представників УПЦ КП у селі Грибовиця продовжено.