Презентували україномовний молитовник для незрячих

У Київській богословській академії, що на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, презентували перший в Україні молитовник українською мовою шрифтом Брайля для незрячих.

Ініціювали його підготовку і друк на Волині, – повіломили у Синодальному відділі соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату «Eleos-Ukraine»,

Світ побачили перші чотириста примірників молитовника. Про його наповнення розповів перший проректор академії протоієрей Олександр Трофимлюк. «До першого в Україні молитовника шрифтом Брайля увійшли ранішні, вечірні молитви, перед та після сповідді й причастя, за Україну та Українську Православну Церкву та багато інших молитов, адже кожен незрячий має таку саму духовну потребу як і людина зряча», – відзначив отець Олександр.

Продовжив презентацію ініціатор ідеї молитовника Віталій Ткачук, який є сам незрячим і очолює Волинський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії».

«Насправді ініціатором був не я, а якби не Господня воля, то нічого б не було. Бог нас надихнув, а ми як Його слуги це зробили», – наголосив Віталій Ткачук. Також голова молодіжної організації людей з вадами зору розповів про нові ідеї для незрячих та висловив подяку всім, хто долучився до цього проекту, а особливо волинянам і тим українцям й громадянам інших держав, які пожертвували кошти.

Всіх розчулив своїми словами присутній на презентації найменший незрячий 11-ти річний школяр Остап Нестеровський із міста Львова сказавши: «Дякую всім людям, які реалізували цю ідею, бо раніше такого не було і незрячі не могли самостійно прочитати молитви. Для мене зазвичай їх хтось читав, а тепер я зможу сам молитися за Україну та Українську Церкву та при інших потребах».

Незрячий Остап Нестеровський вперше прочитав у Свято-Михайлівському-Золотоверхому монастирі з молитовника шрифтом Брайля українською мовою молитву за Україну.