Волинську облраду може затопити

Волинську обласну раду може затопити через систему водопроводу, яка вже не підлягає ремонту.

Про це повідомляє Інформаційне агентство «Волинські новини».

Таку інформацію оприлюднили під час засідання постійної комісії обласної ради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області 22 січня.

Як повідомив начальник комунальної установи Микола Рижук, він просить залишати 100% від плати за оренду приміщень будинку залишати на балансі установи. Наразі 50% коштів надходить в обласний бюджет і 50% залишається установі. До прикладу, дохід від оренди приміщень не бюджетними орендарями становив 7 931 гривень за місяць, з яких 4041 гривню отримує управління будинком облради.

Член комісії Вячеслав Рубльов запитав, які проблеми з обслуговування приміщення має управління.

Микола Рижук повідомив, що будинок побудований у 1988 році, є чимало проблем з системою водопроводу, який потребує не капремонту, а повної заміни. З його слів, у підвальному приміщенні водопровід у такому стані, що у будь-який час будівлю може затопити. Також потрібні кошти на протипожежну сигналізацію та заміну ліфта (1,2 мільйона гривень). Найбільш нагальною проблемою є водопровід, на заміну якого потрібно 400 тисяч гривень.

Своєю чергою, член комісії Святослав Кравчук зауважив, що посадовцю варто підготувати точний план використання коштів, адже грошей, які надходять від оренди, не вистачатиме.

Вячелав Рубльов звернув увагу на те, що значна частина приміщень будинку перебуває у оренді за 1 гривню, тож таким чином управління ніколи не заробить достатньо коштів для обслуговування приміщень. Він пропонував використати для ремонту будинку кошти, що передбачені в обласному бюджеті на висвітлення діяльності облдержадміністрації та обласної ради. Депутат наголосив, що ОДА є органом Кабміну та Президента, тож щороку виділяти кошти місцевого бюджету на висвітлення діяльності облдержадміністрації недоцільно.

Своєю чергою, член комісії Сергій Слабенко пропонував затвердити програму підтримки комунальних підприємств, у якій передбачити відсоток від надходжень від орендної плати на потреби цих підприємств. Члени комісії підтримали пропозицію депутата.