Музейники розповіли луцьким школярам про Соборність України

У Волинському краєзнавчому музеї відбулася історична година, присвячена Дню Соборності України.

Про це повідомляє Музейний простір.

Сьогодні, 21 січня, з нагоди відзначення  Дня Соборності України учням  Луцької гімназії № 4  показали виставку «Соборність України: від української революції 1917-1921 рр. до Революції Гідності 2014 р.».

Експозицію створили працівниками відділу новітньої історії на основі матеріалів із музейних фондів Волинського краєзнавчого музею.

Діти переглянули документи і фото з історії проголошення незалежності УНР, бою під Крутами, а також ті, які стосуються об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року в Соборну Україну.

Окрім того, наукові працівники музею Марія Філонюк і Валентина Машлай розповіли школярам про діяльність Народного Руху України у 1989–1991 роках та організований 21 січня 1990 року ланцюг Злуки від Києва до Львова.

«Окремо представлено і сумні світлини з Революції Гідності, коли 22 січня 2014 року злочинний режим Віктора Януковича здійснив перші вбивства мирних мітингувальників: Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Юрія Вербицького та Романа Сеника на київському Євромайдані», – йдеться у повідомленні.