Медики Колківської райлікарні протестують проти її закриття

Працівники Колківської районної лікарні протестують проти її закриття.

Про це пише Волинський інформаційний портал.

Колектив Колківської районної лікарні звернувся до обласної ради щодо закриття медзакладу. Звернення розглядали 22 січня під час засідання постійної комісії Волинської обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Працівники лікарні розповіли, що заклад обслуговує 21,5 тисячі населення з 28 сіл. Доїзд до лікарні зручний, бо вона розташована поряд із автостанцією. Медзаклад обслуговує в основному людей похилого віку.

Спочатку в облдержадміністрації казали, що лікарню закриють. Потім все ж вирішили, що не закриватимуть, а поки що скоротять ліжка.

Голова комісії Олександр Зінчук виступив проти закриття, втім йому опонував депутат Михайло Бегаль. Він закликав реально дивитися на речі, адже закриття лікарні – питання часу. Мовляв, коли запровадять страхову медицину, ніхто не заплатить гроші райлікарні.

«Себе заспокоювати і обманювати не потрібно», – переконаний депутат.

Він наголосив, що такої потреби у стаціонарних ліжках немає і навіть у центральних районних лікарнях ставлять питання про закриття кількох відділень. До того ж, на думку Бегаля, коли є райлікарня, первинна ланка медицини взагалі не працює.

Його колега Олег Бегаль додав, що у Маневицькій лікарні вже скорочують десять ліжок. На медицину області виділили на 1,2 мільйона гривень менше при тому, що рівень інфляції зростає. Тому тримати нерентабельні лікарні невигідно.

Начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк навів приклад ситуації в освіті. Так, освітня субвенція не призначена на фінансування малокомплектних шкіл. Якщо громади мають бажання залишити навчальні заклади, вони повинні фінансувати їх самостійно. На думку Ващенюка, так само варто чинити з лікарнями.

«Хай вирішує місцеве самоврядування», – зауважив він.