Фото відзначення Дня Соборності в Луцьку

22 січня відзначається День Соборності України. З цієї нагоди у Луцьку відбулися чотири заходи.

Розпочалися вони з панахида за загиблими за волю та незалежність України біля пам’ятного фотостенду “Герої Небесної Сотні” на Театральному майдані за участю духовенства, голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, голови обласної ради Ігоря Палиці, луцького міського голови Миколи Романюка, представників громадськості, – повідомили у прес-службі міськради.

Сформували сьогодні лучани і гості міста символічний ланцюг єднання, у рамках однойменної акції. Сотні громадяни, взявшись за руки, разом з представниками влади об’єднали між собою Театральний майдан і Площу Воз’єднання. Нагадаємо, що перший “ланцюг єднання” був зроблений у 1990 році, коли близько трьох мільйонів людей, взявшись за руки, стояли від Києва до Львова.

Продовжилися заходи до Дня Соборності України у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Тут усі бажаючі мали можливість оглянути тематичну виставку “Соборно славу вознесімо, соборно волю бережімо!”, яка приурочена 97-й річниці проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР. На виставці представлені документи з історії підписання Акту Злуки, світлини історичних постатей, що стояли у витоків творення незалежності України, книги про видатних діячів того часу та книги відомих волинян, подій сучасності, вироби майстрів народного мистецтва.

Також відбулися й урочисті збори з нагоди Дня Соборності.

Перед початком урочистостей поклали квіти до пам’ятників Волинським Героям Небесної Сотні, першому президенту Михайлу Грушевському, пам’ятних знаків генералу Алмазову та літунам Української Народної Республіки, а також на алеї почесних поховань на міському кладовищі у селі Гаразджа.

На урочистому зібранні виступили з доповіддю голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик та обласної ради Ігор Палиця. Потому відбувся святковий концерт за участю колективу Ківерцівського РБК, народного аматорського гурту “Любо” Рожищенського НД “Просвіта”, народного художнього колективу ансамблю народного танцю “Радість” Палацу учнівської молоді м. Луцька, фольклорного колективу “Калиновий цвіт” гімназії №18 м. Луцька, оркестру народних інструментів Рожищенського НД “Просвіта”, народного аматорського вокального квартету “Соколи” Ківерцівського РБК, народного аматорського вокального ансамблю “Жайвір” Старовижівського районного будинку культури, народного камерного хору працівників культури Луцького району та інші.