Євросоюз профінансує туристичну інфраструктуру на Волині

globe

Волинянин розповів про проект Євросоюзу зі створення нових об’єктів туристичної інфраструктури на Волині.

Про це пише Слово Волині.

Засновник туристичного клубу «Антар», уродженець Володимира-Волинського Тарас Сиротюк розповів про проект «Створення інформаційного комплексу у галузі транскордонного екотуризму в єврорегіоні Буг», який фінансує Євросоюз.

Так, в рамках проекту створять мережу велосипедних маршрутів та піших екостежок, які поєднають села Турійського району, зокрема, Соловичі, Блаженик («Турійське подвір’я») та Радовичі (екопарк «Аміла»).

«І я бачу в цьому величезний потенціал, бо наша область межує з Білоруссю та Польщею, які вже давно співпрацюють у галузі екотуризму», – запевняє Тарас.

За його словами, водні мандрівки починатимуться з Стохід у Любешеві. По ній мандрівники сплавлятимуться до села Бучин у Любешівському районі, де в місцевій церкві можна побачити Бучинську ікону Божої Матері.

«Сама річка є дуже цікавою, оскільки має сто ходів, тому й назва така. Вона протікає через ліс. І коли пливеш по ній, ніби опиняєшся в іншому світі: місцевість так нагадує джунглі або ж дику Амазонку! Під час останнього сплаву, наприкінці грудня 2015 року, ми бачили чимало бобрів, норок, чапель… Навіть білу синицю!» – розповідає волинянин.

Далі шлях вестиме до села Сваловичі Любешівського району, де проживає близько двадцятипенсіонерів. У селі збереглися старі хати, покриті очеретом, а час «ніби зупинився».

«Після ночівлі по річці Прип’ять попрямуємо до урочища Муравина. Оскільки русло Прип’яті постійно змінюється, в деяких місцях доведеться пробиратися на байдарках через очерет, що сягає до 3–4 метрів заввишки. Урочище є досить цікавим історичним місцем, бо в Першу та Другу світові війни слугувало опорним пунктом. А ще існує легенда, згідно з якою від Домініканського костелу Любешова до Піщаної гори тягнеться підземний хід», – продовжує Сиротюк.

Також планують веломандрівки у Турійському районі. Учасники подорожі зможуть ознайомитися з залишками пилорам часів Першої світової війни, які знаходяться у Свинаринському лісі. А також зможуть побачити старі фортифікаційні споруди.

«Уже навесні запрацює нова туристична інфраструктура – марковані туристичні шляхи, стоянки», – обіцяє активіст.

44515_1 44515_2