Євросоюз профінансує туристичну інфраструктуру на Волині

Волинянин розповів про проект Євросоюзу зі створення нових об’єктів туристичної інфраструктури на Волині.

Про це пише Слово Волині.

Засновник туристичного клубу «Антар», уродженець Володимира-Волинського Тарас Сиротюк розповів про проект «Створення інформаційного комплексу у галузі транскордонного екотуризму в єврорегіоні Буг», який фінансує Євросоюз.

Так, в рамках проекту створять мережу велосипедних маршрутів та піших екостежок, які поєднають села Турійського району, зокрема, Соловичі, Блаженик («Турійське подвір’я») та Радовичі (екопарк «Аміла»).

«І я бачу в цьому величезний потенціал, бо наша область межує з Білоруссю та Польщею, які вже давно співпрацюють у галузі екотуризму», – запевняє Тарас.

За його словами, водні мандрівки починатимуться з Стохід у Любешеві. По ній мандрівники сплавлятимуться до села Бучин у Любешівському районі, де в місцевій церкві можна побачити Бучинську ікону Божої Матері.

«Сама річка є дуже цікавою, оскільки має сто ходів, тому й назва така. Вона протікає через ліс. І коли пливеш по ній, ніби опиняєшся в іншому світі: місцевість так нагадує джунглі або ж дику Амазонку! Під час останнього сплаву, наприкінці грудня 2015 року, ми бачили чимало бобрів, норок, чапель… Навіть білу синицю!» – розповідає волинянин.

Далі шлях вестиме до села Сваловичі Любешівського району, де проживає близько двадцятипенсіонерів. У селі збереглися старі хати, покриті очеретом, а час «ніби зупинився».

«Після ночівлі по річці Прип’ять попрямуємо до урочища Муравина. Оскільки русло Прип’яті постійно змінюється, в деяких місцях доведеться пробиратися на байдарках через очерет, що сягає до 3–4 метрів заввишки. Урочище є досить цікавим історичним місцем, бо в Першу та Другу світові війни слугувало опорним пунктом. А ще існує легенда, згідно з якою від Домініканського костелу Любешова до Піщаної гори тягнеться підземний хід», – продовжує Сиротюк.

Також планують веломандрівки у Турійському районі. Учасники подорожі зможуть ознайомитися з залишками пилорам часів Першої світової війни, які знаходяться у Свинаринському лісі. А також зможуть побачити старі фортифікаційні споруди.

«Уже навесні запрацює нова туристична інфраструктура – марковані туристичні шляхи, стоянки», – обіцяє активіст.

44515_1 44515_2