Володимир: чоловік відсудив у банку свої гроші

У грудні 2015 року суддя Володимир-Волинського міського суду прийняв рішення в цивільній справі на користь інваліда II групи по зору. Чоловік позивався проти банку.

Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що в березні 2006 року під час повернення з Одеси, де перебував на медичному обстеженні, він виявив втрату особистих документів, в тому числі і паспорта громадянина України, про що повідомив до лінійного відділення міліції залізничної станції, – пише Буг.

У листопаді 2006 року з Одеської філії банку йому надійшло повідомлення про те, що за ним рахується заборгованість по кредитному договору понад 2000 гривень. Оскільки ніякого кредитного договору він не укладав, про цей факт повідомив адміністрацію банку.

Маючи підозру, що його втрачений паспорт використали для отримання кредиту, він звернувся до правоохоронців. Проте це позитивного результату не дало, натомість чоловікові періодично приходили повідомлення з банку про зростання заборгованості. У травні 2009 року ця заборгованість становила майже 15 000 гривень.

У минулому році сестра позивача (громадянка іншої держави) надіслала йому вагому суму коштів через банк. Однак цих коштів позивач не отримав, оскільки банк автоматично зняв гроші з карткового рахунку для погашення заборгованості. У зв’язку з цим чоловік просив суд стягнути з банку на його користь незаконно зняті кошти з його рахунку.

Представник банку в судовому засіданні позов не визнав, посилаючись на те, що оскільки кредитний договір, за яким є заборгованість, не був скасований у встановленому законом порядку, а тому банк, за його словами, правомірно зняв кошти з карткового рахунку.

Урешті судом було прийняте рішення про задоволення позову позивача в частині стягнення з банку незаконно набутих грошових коштів.