У Володимирі епідемії грипу немає, – медики

У Володимир-Волинському територіальному медичному об’єднанні стверджують, що епідемії грипу у місті та районі немає.

Про це пише Місто вечірнє.

За словами інфекціоніста Володимир-Волинського ТМО Зої Кіданецької, цього сезону у регіоні не зафіксовано жодного випадку захворювання на грип, тим паче свинячий або каліфорнійський.

«Вірус грипу постійно зазнає мутації, тому на його позначення використовують різні назви, що часом лякає населення. Так званий «свинячий грип» з’явився в Україні у 2009 році і нікуди не зникав, просто у значної частини українців вже є імунітет проти цього захворювання. За правильного лікування можна одужати вдома і від «людського», і від «свинячого» грипу. Тим паче, що в аптеці є можливість придбати вакцину проти грипу, яка постійно змінюється, так само як і мутує вірус. Тільки пам’ятайте про особливий температурний режим, в якому має зберігатися вакцина. Перед купівлею обов’язково зверніться до інфекціоніста чи терапевта – вакцинують тільки здорових. Отже, летальні випадки захворювання на грип спричиняють вже самі ускладнення, які він дає. Найчастіше таким ускладненням є пневмонія, від якої людина може згаснути швидше, ніж за тиждень, – каже Кіданецька.

Як стверджує медик, грип передається повітряно-крапельним шляхом інтенсивно – заразитися можна навіть при розмові в радіусі 2-х метрів від джерела вірусу. Тому для хворого важливо залишатися вдома і не наражати на небезпеку інших людей. За її словами, якщо у хворого є такі симптоми, як підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить і біль у м’язах, то слід викликати лікаря додому.

«Призначене симптоматичне лікування в домашніх умовах може бути достатнім для цілковитого одужання. Однак, якщо стан хворого погіршується, то потрібно негайно звертатися в лікарню», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у Рокинях від ускладнення грипу помер чоловік.