Ми переконаємо людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях, – лучанин

Незрячий лучанин розповів, як боровся за українську державність на початку 90-х.

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

Василь Бубенщиков – учасник першого Ланцюга Єднання, що відбувся 21 січня 1990-го року.

У той час чоловік вже викладав історію України у російськомовній школі, був кореспондентом радіо «Свобода», працював над кандидатською з філософії, був активним громадським діячем, учасником Народного Руху України. Він «вивішував» перші жовто-блакитні стяги, «валив» Леніна у Луцьку, брав участь у фестивалях авторської пісні «Оберіг».

Василь Бубенщиков унаслідок невдалої операції на очі в дитинстві став незрячим. Однак це не завадило йому здобути дві освіти, опанувати комп’ютер, навчитися грі на гітарі, одружитися і виховати двох синів, один з яких є бійцем штурмової роти батальйону «Айдар».

«Я все таки десь оптиміст і думаю собі, що таки ми переконаємо тих людей, які там живуть на тимчасово окупованих територіях в тому плані, що ми таки в одній державі. Завжди порівнюю їх, будемо казати, з власною дружиною. Якби я не міг з власною дружиною навести порядку, я би звернувся до старшого брата, сказав би: «слухай, поможи мені з власною дружиною порядок навести». Він би прийшов, навів з нею порядок, але сказав: «слухай, вона мені сподобалась, я не буду звідси виходити, з твоєї хати». Ото я так собі порівнюю», – каже лучанин.