Луцькі депутати попросять уряд вирішити питання пільгового проїзду

Депутатам Луцькради запропонують звернутися до голови Верховної Ради та Кабінету міністрів із проханням передбачити кошти для компенсації вартості проїзду для пільговиків.

Відповідне питання розглядали 21 січня під час засідання бюджетної комісії.

Заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко розповів про пропозиції надіслати лист до Володимира Гройсмана та кабміну з проханням забезпечити фінансування ЛПЕ, оскільки незрозуміло, звідки мають взятися кошти на компенсацію проїзду.

Григоренко також додав, що для оптимізації можна скористатися досвідом інших міст ‒ вести облік пільговиків та водіїв. Запропонують також обмежену кількість поїздок ‒ 120 поїздок на місяць. Це 4 поїздки на день. Проте такий облік стане можливим лише після введення електронної системи.

Заступник міського голови повідомив, що подібний лист уряду відправила й асоціація міст України. Там же пропонують і вирішення проблеми – монетизація пільг.

Депутати звернули увагу на необхідність всебічного розгляду проблеми пільговиків – створення абонементів, монетизацію пільг та зміну обліку пільгового перевезення. Водночас вони визнають, що питання мають розглядати на загальнодержавному рівні, щоб пільговики могли скористатися пільгами й незалежно від міста.

Зараз у Луцьку ‒ 52 тисячі пільговиків, якщо ж Уряд скасує частину пільг, то їхня кількість скоротиться до майже 16 тисяч. Тож, питання щодо звернення до уряду розглянуть на наступній сесії міської ради. Тому просять або забезпечити повністю кошти на компенсацію проїзду для пільговиків, або оптимізувати кількість категорій.