Через халатність лікарів у дитини волинянки травмований мозок

У пологовому відділенні Горохівської центральної районної лікарні під час пологів лікарі травмували дитину. Мати немовляти каже, що лікарі мали запропонувати кесарів розтин, оскільки очікували народження великого немовляти. Однак цього вони не зробили і через недбалість лікарів немовля отримало неонатальну цереброспінальну травму, лівобічний парез Дюшена–Ерба.

Про це повідомила породілля Тетяна Карабан.

Для жінки це вже треті пологи. Протягом усієї вагітності вона стояла на обліку у пологовому відділенні Горохівської центральної  районної лікарні.

«Лікарі казали, що дитина буде велика», – пригадує жінка. Проте, за її словами, ніхто не пропонував робити кесарів розтин, хоча, для цього були усі покази.

«Мені здається, що перш за все треба було думати про дитину. Я вважаю, що мені мали запропонувати плановий кесарів розтин, бо я навіть вже переносила дитину», – додає Ірина Карабан

Пологи розпочалися 4 січня. Дитина народилася вагою 4 840 г і 58 см зросту.

«Я просила зробіть кесарів, але мені сказали – ти така велика, думаєш тебе легко буде кесарити?» – каже Тетяна. Під час пологів дитина застрягла. Після народження дитина не дихала – жінці сказали, що у дитини кисневе голодування.

«Дитину мали покласти до грудей, але цього не зробили. Мене заспокоювали, що все добре, а у дитини тільки перелом ключиці», – додає Тетяна Карабан. Проте як з’ясувалося згодом, того ж дня не викликали ні травматолога, ні дитячого неонатолога. Лікарі лише заспокоювали: мовляв, он який великий син, скоро будете вдома, вас вже готують на виписку. «Це не перша моя дитина, тож я знаю, як вона має немовля. Дитина має брати груди, плакати, але у неї аж ніяк не мають синіти нігтики», – каже жінка.

5 січня про проблеми новонародженого дізналася громадська активістка Оксана Марищук, яка допомогла породілі перевезти дитину в Луцьк. Ось уже два тижні новонародженого сина Тетяни лікують в обласному центрі в неонатальному центрі

Жінці повідомили, що у сина травмований мозок, крім того має легеневу інфекцію, яку щоправда отримав через хворобу матері під час вагітності.

«Набряк мозку ніби проходить, але потрібен час, лікування», – розповідає жінка. Тож зараз її син перебуває на лікуванні у відділенні анестезіології для новонароджених та недоношених дітей з діагнозом неонатальна цереброспінальна травма, лівобічний парез Дюшена–Ерба.

«Що буде з ручкою ми поки не знаємо, ми чекаємо, коли сину полегшає. Тоді лікарі будуть дивитися ручку. Але вже трохи легше, вже працюють нирки», – каже Ірина Карабан.

Жінка  не збирається миритися із таким халатним відношенням, тож написала заяву до прокуратури, щоб притягнути до відповідальності осіб, які приймали пологи.

DSC_0210 DSC_0208 DSC_0209