У Луцьку діти бійців розмальовували саморобні іграшки

Дітей волинських бійців АТО вчили розмальовувати іграшки, якими бавилися ще попередні покоління.

Майстер-клас з розмальовування іграшок для дітей учасників АТО відбувся 19 січня у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки, ‒ пише Слово Волині.

Присутні дітлахи мали нагоду не лише на власні очі побачити та розмалювати традиційні українські іграшки, а й дізнатись їхню історію. Народна майстриня Ірина Сардак-Бондарук розповіла учасникам майстер-класу про іграшки, якими бавились багато поколінь українців.

Усі ці предмети – дерев’яні, але функції вони виконували різні. Зокрема, шумові іграшки хлопчикам та дівчаткам допомагали відганяти птахів від поля чи городу, а деякі з них навіть були простими музичними інструментами. Натомість іграшки, які схожі на предмети побуту, навчали маленьких господинь хатнім справам, хлопчики ж часто бавились кониками чи корабликами. Серед розвиваючих іграшок жінка виділила дзиґу та різноманітні головоломки.

Художниця каже, що найменшим діткам іграшки колись робили їхні батьки або ж дідусі та бабусі, а вже старші діти могли виготовляти їх власноруч.

Юні лучани вчились традиційному українському розпису акриловими фарбами. Самі ж іграшки виготовив народний майстер Андрій Бондарук.

Ірина Сардак-Бондарук розповіла, що з дітьми працювати їй надзвичайно просто, мовляв для цього особливих умінь непотрібно.

«Діти – це маленькі дорослі і з ними треба поводитись так, як зі своїми рідними, друзями. Не було ще такого майстер-класу з українського народного розпису, коли дітям було не цікаво. Українське народне мистецтво завжди цікаве і дітям, і дорослим», – наголошує вона.