Рожище: «за перевищення» судили правоохоронця

Колишній старший дільничний інспектор Рожищенського райвідділу міліції потрапив на лаву підсудних через те, що спільно зі своїм колегою оперуповноваженим попросив місцевого мешканця «пройти за ним до відділку».

Річ у тім, що правоохоронець не мав права цього робити без ордеру, ухвали суду, або інших дозвільних документів, ‒ пише Під прицілом.

Так, весною 2015 року слідчим відділу Рожищенського РВ УМВС розслідувалось кримінальне провадження за фактом нанесення тілесних ушкоджень.

У квітні того ж року старший дільничний інспектор разом зі своїм колегою оперуповноваженим сектору карного розшуку попросили одного чоловіка, якого підозрювали в причетності до злочину, пройти за ними до відділку міліції, аби відібрати у нього пояснення. Однак, юридичних підстав на це правоохоронці не мали.

Відтак, чоловік відмовився, на що у відповідь почув погрози. Мовляв, тоді його силою повезуть до райвідділу. Щоправда і це не подіяло на чоловіка. А тому правоохоронці просто його затримали.

Окрім цього дільничний ще й склав протокол про затримання, в якому вказав, що при цьому була присутня лучанка у якості понятої, хоча насправді жінка навіть нічого не знала про цей інцидент.

Зрештою, махінації правоохоронця викрили та завели на нього самого кримінал. Однак до суду провадження надійшло одразу з угодою про визнання винуватості.

Зважаючи на те, що ніхто зі сторін не заперечував проти затвердження угоди та не оскаржував фактичних обставин справи, Рожищенський районний суд призначив йому покарання у виді 2 040 гривень штрафу та позбавив права працювати в правоохоронних органах строком на 2 роки.