Через халатність лікарів лучанин аж за 8 років отримав статус інваліда

Лучанин Денис Маркевич 8 років не мав статусу інваліда, а відповідно і пільг та виплат через те, що лікарі «забули» розповісти  про таку можливість.

Про це повідомила мати Дениса Тетяна Маркевич.

За її словами, син постраждав у бійці у 2007 році – тоді він отримав струс мозку, а після цього розпочалися судоми та розвинулася епілепсія. Тож відтоді чоловік страждав нападами епілепсії, його підліковували у лікарні №2. Згодом родина переїхала, тож лікувати Дениса продовжили у поліклініці №4. Проте за увесь час родині ніхто не пояснив, що для Дениса можна виробити другу групу інвалідності та отримувати допомогу від держави. Навпаки, регулярно родина витрачала значні кошти на препарати для Дениса.

У липні 2015 року у Дениса Маркевича стався інсульт, після якого утворилася гематома, тож його прооперували. Два тижні чоловік пролежав у комі, а зараз він чекає на чергову операцію – після трепанації черепа необхідно «закрити» отвір. Для того, щоб прооперувати сина, родина ще влітку взяла кредит, а на наступну операцію треба зібрати ще 12 тисяч гривень.

Увесь цей час Денис Маркевич не отримував жодних пільг чи допомоги від держави – ні санаторного лікування, ні безкоштовних ліків, ні виплат. Про те, що існує така можливість допомоги для сина вона дізналася від активістки Оксани Марищук, яка допомогла жінці підготувати необхідні документи. До того родичі самостійно оплатили першу операцію, проте коштів на другу зараз немає. До того ж, мати Дениса Тетяна пережили два інсульти.

Тетяна Маркевич каже, що лікарі мали б повідомити про таку можливість, проте ніхто нічого не казав Маркевичам. Щоправда, завдяки консультаціям знайомих родина дізналася про оформлення інвалідності. Тож лише у січні цього року Денису Маркевичу оформили другу групу інвалідності.

«Групу оформили тільки на рік. Пропонували третю по життєво зробити, або другу на рік. Подивимося, може щось покращиться», – додає Тетяна Маркевич.

Тому зараз родина планує звернутися до суду, щоб отримати відшкодування моральної та матеріальної шкоди, отриманої за ці роки.