Волинян кличуть служити в армії

З 1 січня 2016 року грошове забезпечення військовослужбовців обіцяють збільшити в два з половиною рази. Тепер мінімальне грошове забезпечення солдата становитиме від 7098 гривень, також в подальшому військовослужбовці отримуватимуть компенсацію за оренду житла.

Про це повідомили у Волинському обласному військовому комісаріаті.

Єдиною умовою для отримання компенсації є проходження військової служби за контрактом, перебування на черзі для отримання житла і рапорт військовослужбовця. Компенсацію надаватимуть у будь-якому населеному пункті України. Суму відшкодування визначатимуть за спеціально розрахованими для різних регіонів та населених пунктів України коефіцієнтами. Нововведення мають затвердити вже найближчим часом.

У комісаріаті також нагадали, що  укласти контракт можна для осіб рядового складу терміном на 3 роки, для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років. Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», встановлено для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які вислужили під час дії особливого періоду не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні – 6 місяців.Є також особливий вид контракту – до закінчення особливого періоду чи до граничного віку перебування на військовій службі.

Окрім того, є й інші переваги проходження військової служби за контрактом в ЗСУ, серед яких  гарантоване підвищення щомісячного грошового забезпечення у ході просування по службі, високі пенсії та можливість отримувати їх за вислугою років,  можливість отримання вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» у ВВНЗ за рахунок держави без відриву від служби (навіть з одержанням офіцерського звання). Також військові мають можливість отримати безкоштовного лікування у медичних закладах Міністерства оборони та санаторно-курортного лікування тощо.

На контрактну службу приймають чоловіків віком 18-55 років та жінок (за наявності письмової згоди) віком з 18 до 40 років без судимостей та фізичних вад. Охочі проходять безкоштовний медичний огляд.

Усім охочим підписати контракт необхідно звертатись до районних (міських) військових комісаріатів за місцем військового обліку, в разі виникнення додаткових питань звертайтесь до Волинського обласного військового комісаріату за адресою: м. Луцьк, вул. Теремнівська, 85  або за телефоном(0332) 75-03-52.