Заборона товарообігу: які продукти можна везти до Криму

Тимчасовий кордон із Кримом – знову в зоні особливої уваги, – про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

17 січня, Україна офіційно припинила товарообіг з окупованим півостровом. Уряд постановив, що перевозити товари може будь-хто, але не більше, ніж на 10 тисяч гривень і вагою не більше 50 кілограмів на особу. Виняток – для гуманітарної допомоги, яку надають міжнародні організації.

Заборона торгівлі з Кримом не поширюється також на електрику й низку соціально значущих продуктів харчування.

Список того, що можна без перешкод і далі ввозити до Криму:

– борошно пшеничне вищого ґатунку;

– хліб із борошна пшеничного вищого і першого ґатунків, а також житньо-пшеничний;

– вермішель із борошна пшеничного вищого сорту;

– крупи – гречка, рис;

– яловичина першої категорії;

– свинина;

– сало;

– птиця;

– ковбаса варена першого сорту;

– молоко, жирністю 2,5%;

– сметана, жирністю 20%;

– сир м’який;

– масло;

– яйця курячі;

– цукор-пісок;

– олія соняшникова;

– картопля;

сіль.

Ціни на материку – удвічі нижчі, ніж у Криму. Єдиний товар, який там дешевше, – бензин. У Росії тепер – море дешевої нафти.

Учора закінчилася й остання доба кримськотатарських блокпостів на Чонгарі, Чаплинці та Каланчаку – трьох основних шляхів доступу людей і товарів на півострів. В обхід них до Криму – тільки морем. Місію перекриття кордону тепер мають перебрати на себе офіційні українські силові структури. Постанова Кабміну про торгову блокаду півострова набуває сили від сьогодні.

Черги на в’їзд до анексованого Росією Криму з боку решти України і донині були чималими. Одна з причин – те, про що сьогодні повідомила СБУ. Вона вже в перший день державної торгової блокади на КПП “Чонгар” затримала п’ятьох осіб, які вимагали гроші з водіїв вантажівок.

Кримці віддають контроль над кордоном українській владі. Принаймні, так це виглядає зовні. Але змусивши українських очільників прийняти жорсткі рішення щодо блокади півострова, кримські татари не збираються залишати їх без свого пильного ока і як вже довели досі – жорсткої реакції.