Камінь-Каширський: бурштинокопача змусили заплатити штраф

Волинянина засудили до сплати штрафу за незаконне копання бурштину.

Про це повідомляє прес-служба волинських правоохоронців.

Камінь-Каширський районний суд зобов’язав волинянина, якого в жовтні минулого року поліцейські затримали під час незаконного видобутку бурштину сплатити 6800 гривень штрафу. У правопорушника вилучили 0,03 грама бурштину та обладнання для його видобутку на території Тоболівського лісництва, що у Камінь-Каширському районі.

Так, у жовтні 2015 року в урочищі «Лєжиця» Тоболівськоголісництваза допомогою саморобного пристрою для відкачування води, виготовленого з двигуна до автомобіля марки «Мерседес Бенц» з приєднаними до нього пожежними рукавами, чоловік вимивав бурштин-сирець. Він встиг зробити в ґрунті 10 ям.

Правоохоронці затримали старателя та вилучили мотопомпу, три пожежних рукава, акумуляторну батарею, шість трикутних пристосувань обтягнутих сіткою, поліпропіленову каністру ємкістю 20 літрів, на тритину заповнену дизельним паливом, підсак, лопату, плащ, Т-подібний металевий пристрій, три металевих палиці та пару гумових перчаток та 0,03 грама  бурштину.

У ході досудового розслідування прокурор та підозрюваний уклали угоду про визнання винуватості. Відповідно до її умов, чоловік повністю визнав свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.

В угоді сторони визначили міру покарання підсудному – штраф у розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 6800 гривень відповідно.

Камінь-Каширський районний суд затвердив угоду про визнання винуватості.