На Волині активісти добу блокують пилораму з незаконним лісом на 100 тисяч

У селі Велика Осниця Маневицькому районі активісти з організації “Безпека Волині” добу блокують пилораму, на території якої зберігають незаконно зрубаний ліс.

Як розповів представник цього об’єднання, 15 січня в обідню пору інженер з охорони лісу місцевого лісгоспу попросив їх виїхати у спільний рейд на охорону лісу.

Під час рейду на території пилорами, що на в’їзді у село виявили до 50 кубів нечіпованого лісу: дубові та соснові колоди. Власник пилорами документи на них лісникам відмовився показати. На це лісники відповіли: згідно чинних законів мусимо затримати ліс. Чоловік погодився.

Ситуація змінилася приблизно о 20:00, коли приїхав сільський голова. Він переконав власника пилорами не віддавати ліс. Лісникам довелося викликати поліцію. Тим часом лісники оцінили знахідку: на їхню думку, крадений ліс вартує до 100 тисяч гривень та з’ясували, що в цей ж день в Цуманському лісгоспі виявили ділянку з незаконною вирубкою лісу.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ТЕ, ЯК КРАДУТЬ ЛІС НА ВОЛИНІ

Поліція прибула ближче до півночі. Документів на незаконний ліс їм теж не показали. Тож правоохоронці відправилися в Маневичі, де відкрили кримінальне провадження та звернулися до суду, аби той дав дозвіл на конфіскацію краденої деревини. Оскільки поліція немає права без дозволу суду вивозити цей ліс з приватної території.

Станом на 12:00 16 січня активісти об’єднання “Безпека Волині” кажуть, що блокують пилорами поза межами приватної території, аби не допустити вивезення краденого лісу.