Волинь у 2015-му використала газу на чверть менше

Зменшення споживання природного газу, майже стовідсотковий розрахунок за спожитий газ та електроенергію, ефективна робота системи надання житлових субсидій тощо.

Саме на такі теми говорили під час чергового засідання антикризового штабу, що відбулося сьогодні, 15 січня 2016 року, за участі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, – повідомили у прес-службі ОДА.

Звісно, не оминули й особливо актуальної нині теми: хід опалювального сезону у 2015/2016 роках. За словами заступника начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрія Пирога, опалювальний сезон в області можна з впевненістю охарактеризувати як стабільний.

– Усі котельні в області працюють без особливих збоїв, – наголосив Андрій Степанович. – Ті незначні проблеми, які виникають у процесі, ліквідовуємо. Заклади соціальної сфери: лікарні, школи, дитсадки тощо опалюються стабільно. В більшості випадків проблеми, пов’язуємо із погодними умовами, що різко погіршилися на початку січня 2016 року. Зокрема, якщо говорити про роботу комунальних служб 10-11 січня, то результати – непогані: у всіх містах обласного значення вдалося вчасно розчистити дороги та пішохідні доріжки, що не створило незручностей для мешканців.

Непогані показники фіксують і щодо оплати за спожиті енергоносії, зокрема, за спожитий природній газ і електроенергію.

Варто зауважити, що волиняни помітно скоротили споживання природного газу у порівнянні з 2014 роком. Статистичні дані оприлюднив керівник ПАТ «Волиньгаз» Мирослав Коротя:

– Загалом у 2015 році область використала природного газу на 23 % менше, ніж у 2014 році, сплачено 172 % від загального обсягу спожитого газу. І тут далися взнаки як погодні умови (зима недовго тішила більшими морозами), так і звичайна ощадливість. Спрацювали також і щодо енергоефективності, котра таки дає помітний результат.

– У розрізі бюджетів маємо такі результати: Державний бюджет –  у 2015 році спожито на 20 % менше, ніж у 2014-му, обласний – на 29 % менше, ніж у 2014-му,  місцевий має найкращий показник – на 31 %. Усі райони та міста мають стовідсоткову оплату за спожитий газ, окрім Луцького району – 97,7 % та міста Луцька – 97,9 %, – зазначив Мирослав Коротя.