Якщо порушення буде, затримаємо всіх, ‒ луцькі поліцейські

У День Святого Миколая на головній площі Луцька склали присягу 165 патрульних поліцейських. Відтоді жителі міста не втрачають нагоди поділитися думками щодо нововведення у соціальних мережах.

Потрапити в управління патрульної поліції міста журналісту «Слова Волині» вдалося вранці, коли у «копів» якраз закінчилася нічна зміна. Попри перестороги, виявилось, що патрульні готові з гордістю розповідати про свою нову роботу в будь-яку пору доби і не зважаючи на втому.

Жінок порушники слухаються більше

Заступник командира першої роти Наталія Жилка каже, що раніше мала кабінетну роботу в страховій компанії, але покинути комфортне місце змусило бажання змінити щось у країні та рідному місті на краще.

«Ми хочемо показати, що все може бути в нас по-іншому – без корупції. Працюємо лише кілька тижнів і бачимо, що позитивні зрушення вже є!» – наголошує новоспечений поліцейський.

Жінка пригадує, як уже в перші п’ять хвилин першої зміни надійшов виклик із місця ДТП. Навіть ніколи було роздумувати, адже реагувати потрібно блискавично.

Найчастіше патрульні мають справу з порушниками правил дорожнього руху ‒ нетверезими водіями, учасниками ДТП. За кілька тижнів роботи оштрафовано понад 300 громадян. Правоохоронці кажуть, що лучани часто скаржаться на надмірну суворість, мовляв даішники були більш милосердними. Натомість поліцейські вважають, що нові методи роботи дають свої позитивні результати, бо на вулицях тепер порядок.

Наталія Жилка переконує, що жінці працювати в цій сфері подекуди навіть простіше, ніж чоловікові: водії більше прислуховуються і спокійніше реагують на зауваження. Та в разі потреби вона готова себе захистити, тому роботи зовсім не боїться.

Серед патрульних є представники найрізноманітніших професій

Аналітик відділу моніторингу Павло Радивонік розповідає, що наразі закінчує навчання за спеціальністю «Автоматизоване управління виробничим процесом», раніше працював програмістом у місцевій компанії, але коли дізнався про набір до патрульної поліції, вирішив залишити прибуткову роботу.

«Всіх грошей не заробиш. Можливо, це юнацький романтизм, але хочеться зробити свій внесок у зміни, які відбуваються в країні», – зізнається він.

Павло Радивонік каже, що тестування було не дуже складним, тож він особливо не готувався ні до психологічних іспитів, ні до фізичних. Попри це, склав їх легко. Тож тепер, пройшовши двомісячне навчання, звикає до нової професії. Серед його обов’язків – фіксувати звернення громадян, а також рівномірно розподіляти патрульних по місту, аби кожна вулиця була під надійною охороною.

Читати більше: Один день із життя патрульних Луцька

Нині в Луцьку є 165 патрульних поліцейських. На думку чоловіка, поки що цього достатньо, але якщо їхню кількість збільшити, без роботи вони точно не залишаться. Наймолодшому патрульному – 21 рік, а найстаршому – 36. Щодня містом курсує 15 автомобільних патрулів, а також низка піших. Останнім – найтяжче, тому що зимові морози не додають задоволення таким «прогулянкам».

Павло Радивонік каже, що серед луцьких «копів» немало учасників АТО, юристів, є навіть один колишній учитель музики в дитячому садку.

 

Реагувати доводиться на всі виклики, навіть курйозні

Командир першої роти Руслан Жук розповідає, що йому лише 23 роки і це його перше місце роботи. Під час навчання так добре себе проявив, що куратори одноголосно запропонували призначити його командиром роти.

Наразі в підпорядкуванні чоловіка – 37 поліцейських, серед них ‒ три дівчини. За них Руслан хвилюється найбільше.

«Я з ними на виклик виїжджаю, щоби з дівчат і волосина не впала. Але вони такі бойові, що порушники їх більше слухаються. Пропонував у штабі попрацювати з паперами, та не погоджуються», – усміхається керівник роти.

Поліцейський каже, що патрульні завжди мають при собі рацію, відеокамеру, бойовий пістолет «Форт-17», гумовий кийок, наручники та газовий балончик «Кобра». Поки доводилося застосовувати лише наручники та балончик.

На свята кількість порушень правил дорожнього руху звелася до мінімуму, зауважує Руслан Жук, але натомість почастішали сімейні сварки, розбороняти які також доводиться поліцейським, адже реагувати мусять на всі виклики.

Лучани так швидко звикли до нової служби, що викликають її тепер  із будь-якого приводу. Уже двічі патрульні їздили знімати з даху кота та заспокоювати дівчину, якій хтось постійно телефонує і мовчить у трубку. А в новорічну ніч ловили тих, хто використовує піротехніку. На жаль, робити це було непросто, тому що любителі феєрверків не залишаються довго на одному місці.

Попри труднощі, керівник роти переконаний, що результат роботи нової поліції уже помітний неозброєним оком.

«Якщо порушення буде, затримаємо всіх. Ні мер, ні губернатор, ні депутат від нас не втечуть», – наголошує чоловік і додає, що з таким самим ентузіазмом «копи» готові працювати постійно.