Ківерці: назвали причину смерті на виробництві

Комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку з’ясовано обставини та причини смерті підсобного працівника, який працював у підприємця у Ківерцях.

Про це повідомляє управління Держпраці в області.

Трагедія сталася 18 грудня минулого року. Постраждалий із підприємцем завершили завантаження сировини у піч і загерметизували її. Підприємець покинув територію, а підсобний працівник приступив до розпалювання печі. Близько 22.30 підприємець повернувся на територію цеху, де виявив зруйновану піч, біля якої лежав потерпілий без ознак життя. Під час огляду запірної арматури було виявлено, що засувка на трубопроводі відведення пари та летких речовин зруйнованої печі була не повністю закрита. Це призвело до потрапляння піролізних газів працюючої печі в піч, яка була в режимі запуску, що стало причиною вибуху та руйнування печі.

«На період розпалювання печі засувка на трубопроводі відведення пари та летких речовин повинна бути закритою. Засувка відкривається тоді, коли з контрольної труби. Встановленій на передній стінці печі, почне виходити пара, що свідчить про витіснення повітря з печі і початок процесу сушки сировини», – коментує ситуацію завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій виробничого травматизму управління Держпраці у Волинській області Ярослав Головка.

Технічні та психологічні причини настання нещасного випадку відсутні. Організаційними причинами є невиконання вимог інструкцій з охорони праці підсобним працівником та невиконання посадових обов’язків роботодавцем.

Зокрема, потерпілий порушив вимоги Інструкції з охорони праці.

А підприємець порушив вимоги законодавства, де чітко визначено, що роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів та забезпечити вимоги законодавства щодо прав працівників в галузі охорони праці.

Роботодавцем не було здійснено контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці.

Розглянувши обставини та причини смерті підсобного працівника, комісія зі спеціального розслідування визнала даний нещасний випадок таким, що пов’язаний з виробництвом.