У Волинській ОДА розібралися, чому їхній сайт 24-ий з 25-и

Державний комітет телебачення і радіомовлення України склав та оприлюднив рейтинг інформаційної прозорості веб-сайтів облдержадміністрацій. Офіційному веб-ресурсові Волинської облдержадміністрації відвели 24 місце із 25-ти.

Подали також і зведені результати досліджень у розрізі регіонів, щоправда без деталей моніторингу кожної з областей, – кажуть в облдержадміністрації.

Аби дізнатися, які конкретно зауваження до роботи веб-сайту й, відповідно, його інформаційного наповнення має Держкомтелерадіо, облдержадміністрація звернулася до відомства із проханням надати результати дослідження виключно сайту Волинської облдержадміністрації, позаяк оприлюднений моніторинг не передбачає оприлюднення робочих матеріалів.

Виявилося, що оцінювали сайт облдержадміністрації за 37 критеріями. В більшості волиняни отримували оцінку «1», яка свідчить про наявність необхідної інформації. Були й нулі, попри те, що відповідна інформація на сайті все ж розміщена. Зокрема, мова йде за відомості про районні державні адміністрації та міста обласного значення наявні на головній сторінці сайту, а також  про контакти посадових осіб, до компетенції котрих зокрема і входить наповнення веб-сайту тощо.

Відповідно до формули дослідження, загальну суму отриманих балів (а це за версією укладачів рейтингу 30, 9 та 31 із 34-х) в результаті чомусь розділяють на один єдиний показник – наявність чи відсутність елементів управління, які дозволяють користуватися ресурсом людям із вадами зору та слуху. І тут варто зауважити, що адаптовану версію для осіб із відповідними проблемами зі здоров’ям у чистому вигляді не пропонує жодна із облдержадміністрації. Тоді як на веб-ресурсі Волинської облдержадміністрації, зайшовши до розділу «Відеоінформація» або ж безпосередньо під конкретною новиною, можна переглянути та, відповідно, прослухати відео із живим звуком практично з кожного офіційного публічного заходу.

Разом із тим варто зауважити, що певні зауваження із рейтингу Держкомтелерадіо – небезпідставні й стануть черговим поштовхом до удосконалення сайту та наповнення його корисною інформацією, – кажуть в прес-службі.