Україну атакували грип і пневмонія

Українці опинилися під загрозою через поширення інфекції.

В Одесі лікарі б’ють на сполох через різке зростання смертності від ускладнень “свинячого грипу” і пневмонії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У вірусологічній лабораторії кажуть, що більшість померлих – чоловіки, які не квапилися звертатися до медиків.

Лікарі просять громадян не займатися самолікуванням і вчасно звертатися до фахівців.

Проблемною є ситуація з грипом у Краматорську на Донеччині. Там в аптеках уже розкупили ліки проти інфекції та навіть пов’язки на обличчя. Всі навчальні та спортивні заклади зачинені на карантин. Люди кажуть, без зайвої потреби в громадські місця не виходять. Медики кажуть, що епідемія почалася одразу після новорічних свят. Лікарі відзначають, що у хворих спостерігаються схожі симптоми. Окрім традиційного для грипу нездужання, це стрімке зростання температури до 39-40 градусів і відсутність кашлю чи нежиті.

У столиці кількість хворих на грип та ГРВІ почала зростати ще перед Новим роком. За зиму вже померли четверо чоловік.

Піку захворюваності чекають із кінця січня до березня.

За офіційними даними, з початку епідемічного сезону в Україні зареєстровано 25 летальних випадків від грипу, підтверджених фахівцями обласних вірусологічних лабораторій. У перші дні нового року померли 12 чоловік. За даними Центру грипу та ГРВІ “Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України” та Держсанепідслужби України, за перший тиждень нового року у країні захворіли 123,7 тис. осіб. Із них 61,7% – діти.