У Луцьку вимагають заборонити пересувні звіринці

У Луцьку хочуть заборони діяльності пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також цирків з використанням дресированих тварин.

Відповідну петицію зареєструвала луцька активістка Вероніка Федосова.

“Згідно ст.25 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, забороняється використання тварини у кориді, створення та
діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води.

Разом з тим, у місті Луцьк періодично гастролюють подібні “концтабори” для тварин, а також цирки, у розважальних програмах яких задіяні дресировані тварини – тому можна вважати, що подібні цирки теж мають у своєму складі пересувні звіринці (де утримуються тварини). Така діяльність є прямим порушенням вказаної статті Закону. Крім того, відповідне рішення про заборону такої діяльності за участю тварин позитивно зарекомендує місто Луцьк як місто високої сучасної культури у ставленні до тварин та буде прогресивним позитивним прикладом для інших українських міст.

Варто врахувати і те, що Луцьк є обласним центром прикордонної з Євросоюзом країни Польщі – а в країнах Євросоюзу такі заборони на місцевому рівні давно є орієнтиром у екологічній свідомості громадян ХХІ-ого століття та в екологічному вихованні дітей (як приклад – міста Вроцлав, Слупськ та інші)”, – пише вона в петиції.

Щоб підтримати ініціативу лучанки та інші петиції, натисніть тут.