Рік обіцяє бути дуже складним, – мер Луцька про бюджет-2016

Міський голова Луцька Микола Романюк прогнозує складний рік для обласного центру Волині. Таких висновків він дійшов, аналізуючи проект бюджету міста на 2016 рік.

“Рік обіцяє бути дуже складним. Проект бюджету формували з врахуванням змін, що внесені до Податкового та Бюджетного кодексів, а також норм Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, – написав він у Facebook.

Так, посадовець повідомив, що зміни в законодавстві дають можливість прогнозувати збільшення доходів бюджету міста у 2016 році майже на 110 мільйонів гривень. Однак, з цих коштів потрібно профінансувати 5 професійно-технічних училищ (сума коштів на їх утримання у 2015 році складає більше 45 мільйонів); компенсацію частини пільг різним категоріям громадян, яка вартуватиме міському бюджету понад 20 млн. грн. Зокрема, перевезення громадським транспортом пільговиків (18 мільйонів).

Також з міського бюджету доведеться додатково виділити на освіту 38,6 мільйона та на заклади охорони здоров’я 24,4 мільйона.

Зокрема, в освіті ці кошти будуть спрямовані на харчування пільгових категорій дітей (в минулих роках фінансування відбувалося за рахунок субвенсій з держбюджету), а також учнів I-IV класів протягом І півріччя 2016 року. У відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з міського бюджету буде необхідно виплатити реверсну дотацію в Державний бюджет, яка майже на два з половиною мільйона гривень більша за минулорічну (12,9 проти 10,5 відповідно).

Загалом, з бюджету міста на ці видатки буде спрямовано 123,1 млн. грн.

“Як наслідок, бюджет розвитку міста у 2016 році порівняно з 2015 роком зменшитися на 47,5 млн. грн. За рахунок цих коштів можна було б зробити – реконструкцію ДНЗ на вул. Декабристів (120 додаткових місць), на що потрібно 11,2 млн. грн., а також реконструкцію проспекту Волі – 36 млн. грн., або здійснити комплексний ремонт понад 50 прибудинкових (дворових) територій та впровадити ряд соціально-важливих для міста проектів. У зв’язку з таким станом справ, будемо звертатися до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України стосовно перегляду підходів до формування бюджету 2016 року та внести відповідні корективи – зменшивши навантаження на бюджети місцевого самоврядування”, – повідомив мер.