Луцьк: 200 тисяч за новорічний настрій

Про те, що прикрашання міста та оформлення зелених красунь до Нового року обійдеться Луцьку у двісті тисяч гривень повідомляли й раніше, проте на що й скільки витратили, залишалося таємницею.

За сприяння «Комітету правозахисту та боротьби з корупцією» ми таки отримали копії кошторисів витрат і розпоряджень стосовно влаштування новорічних свят в Луцьку, – пише видання Volyntimes.

Тож загальна суму коштів, витрачених на облаштування новорічних свят у місті, складає 198 тис. грн.

Кошторис витрат  на  святкове оформлення новорічних ялинок міста Луцька склав 139 тис. 757 грн. Адміністративні витрати при цьому сягнули 10 тис. 654 грн.

 

Якщо вартість матеріалів для прикрашання  ялинок склала 60 тис. 386 грн., то лише страшненький сніговик, який ввійшов в цю суму, обійшовся платникам податків майже в їх половину – 24 тис. 680 грн.

Хоч багато з гірлянд – минулорічні, на них все ж використали, згідно кошторису, 400 світлодіодних ламп LB З7 на 11 тис. 540 грн. Додатково закуплено зовнішніх гірлянд 456 LED 5 шт. на 11 тис. 45 грн і 12 шт. 200 LED на 10 тис. 641 грн..

Крім вище зазначеної суми, 46 тис. 577 грн. вартував поточний ремонт Новорічного містечка та вертепу.

zz7

Конкретний кошторис на оформлення Центральної ялинки на Театральному майдані взагалі не складався.

zz8

Звернув на себе увагу, своєю тенденційністю, ще один «Кошторис видатків на підготовку та проведення у місті новорічно-різдвяних свят» сумою в 18 тис. 580 грн. Так в ньому, на придбання пам’ятного подарунка і книг дітям пільгової категорії, передбачено 11 тис. 580 грн. А ось на афіші для реклами і квіткову композицію сума складає майже 70% цих витрат – 7 тис. грн.

zz9

Ознайомившись з розпорядчими документами по організації новорічних святкувань в Луцьку, ми зауважили і відверто «монархічні» ухили в внутрішній політиці нашого міста. Хоча в нас існує, принаймні де-юре,  місцеве самоврядування і є його виборні органи, в більшості міських заходів, що фінансуються з податків лучан, фігурує лише міський голова. Своїм же розпорядженням він прямо зобов’язує виконавчі структури забезпечувати цей процес.

zz11 zz10