Вітів із сарказмом відповів Гузю щодо відставки Гунчика

Голова фракції ВО «Свобода» у Волинській облраді Анатолій Вітів дивується, що нардеп Ігор Гузь вимагає відставки голови Волинської ОДА Володимира Гунчика.

Про це він йдеться у його публічній відповіді на прохання винести на сесію ради рішення щодо недовіри Гунчику, опублікованій у Facebook.

Нагадаємо, народний депутат із «Народного фронту» Ігор Гузь провів чимало заходів в рамках кампанії за звільнення губернатора Волині Володимира Гунчика. Зокрема він звернувся до всіх фракцій облради із проханням підтримати висловлення недовіри Гунчику.

Публікуємо відповідь свободівця Вітіва:

Шановний Ігоре Володимировичу!

Я уважно, прискіпливо і зосереджено розглянув Ваше звернення щодо винесення на розгляд чергової сесії Волинської обласної ради питання про оголошення недовіри голові Волинської обласної державної адміністрації Володимиру Гунчику.

Доводжу до Вашого відома, що «Свобода» як жодна інша політична сила Волинської області ніколи не приховувала свого критичного ставлення до роботи нинішнього очільника Волинської ОДА.

На останній сесії обласної ради, яка відбулася 24 грудня, я особисто жорстко розкритикував позицію голови ОДА з бюджетних питань і його неадекватне відношення до голів районних рад. Крім того, ми завжди відверто і публічно вказували на різні негативні аспекти у роботі Володимира Гунчика. І будемо це робити, захищаючи інтереси волинської громади. В тому числі, залишаючи за собою право на висловлення недовіри голові ОДА.

Водночас, інформую Вас, що статус народного депутата навіть такої відомої у суспільстві політичної партії як «Народний фронт» не дає вагомих підстав для того, щоб надавати рекомендації мені, як голові іншої політичної партії обласної ради, яке питання і коли варто виносити на чергові сесії.

Мене відверто дивують такі політичні кульбіти з Вашого боку у ставленні до голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, з яким Ви нещодавно разом йшли на місцеві вибори у складі єдиної команди. Тому пропоную Вам спочатку заручитися підтримкою серед своїх політичних побратимів.

У Вас з’явився чудовий шанс оголосити заклик до «представників потужної команди «Народного фронту», яких Ви представляли під час прес-конференції 14 серпня 2015 року напередодні місцевих виборів. У крайньому випадку, раджу Вам звернутися до своїх партнерів по коаліції – фракцій «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», «Самопомочі» та інших.

Також, нагадую, що Ви можете скористатися набагато швидшим і дієвішим механізмом звільнення голови ОДА. Стаття 118 Конституції України чітко зазначає: «Голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України».

Тому рекомендую Вам звернутися до лідера Вашої політичної сили прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з вимогою ініціювати відставку голови Волинської ОДА. Можливо, там, у свого політичного соратника і однопартійця Ви знайдете розуміння Ваших ініціатив. І зможете переконати Арсенія Петровича, який за законом, подавав президенту кандидатуру на посаду голови обласної адміністрації, в хибності призначення Володимира Гунчика.

Принагідно Ви отримаєте чудову нагоду передати Арсенію Яценюку вітання від волинської громади і переказати думки народу про його роботу. А також звернення від Луцької, Володимир-Волинської, Рожищенської міських, Горохівської, Маневицької, Любомльської, Іваничівської, Ківерцівської районних рад щодо негайної відставки з посади глави уряду, який, на думку депутатів цих рад, погрузнув в корупції, лобіюванні інтересів олігархів і привів до зубожіння широкі верстви населення. Зауважу, що цей список місцевих рад неповний і має всі шанси на розширення.

З повагою, голова фракція ВО «Свобода» у Волинській облраді Анатолій Вітів