У Волиньраді не планують міняти акредитації для ЗМІ

Депутатам Волинської обласної ради можуть обмежити кількість запитів, які дозволяють озвучити під час сесії, а акредитацію для ЗМІ плануюь не змінювати.

Про це повідомили у прес-службі ради.

Під час засідання “регламентої” комісії облради говорили про новий формат Регламенту, документу який визначає порядок роботи депутатів.

Новацією проекту є створення нового дорадчого органу – погоджувальної ради, до якої увійде керівництво та голови фракцій обласної ради. Функцію колегії виконуватиме президія обласної ради, до якої увійдуть керівництво ради, керівництво постійних комісій, фракцій та депутатських груп. Також проектом Регламенту передбачено порядок надання та розгляду електронних петицій до обласної ради, що передбачено законодавством.

Проектом Регламенту пропонується внести кілька змін до порядку сесійних засідань. Зокрема,   час для озвучення депутатських запитів та запитань може бути збільшений до 45 хвилин. У минулому скликанні обранці громади мали півгодини для цієї процедури. Тим часом, Регламентом буде обмежена кількість  запитів, озвучених  одним депутатом, до двох, але буде прописана норма про передачу часу, відведеного на запит, від одного депутата  до іншого. Кожен депутат матиме три хвилини для озвучення запитів та запитань.

Всі засідання обласної ради будуть проводитися за принципами гласності та відкритості. Акредитатація для ЗМІ залишається такою ж лояльною, як  і в минулому скликанні.

З метою зменшення бюджетних витрат пропонується, щоб депутати та запрошені по максимуму  користувалися матеріалами сесії на електронних носіях.

На комісії йшлося й про те, як посилити депутатську дисципліну, в тому числі й відвідування сесій та засідань постійних комісій. Пропонується оприлюднювати в друкованих ЗМІ та на офіційному веб-сайті облради списки депутатів, які двічі поспіль пропустили пленарні засідання без поважних причин.