Судять студентів, які обікрали лучанина на півмільйона гривень

У Луцькому міськрайонному суді розглядають справу двох студентів, які обікрали квартиру на півмільйона гривень.

Про це інформує Під прицілом.

Двоє студентів юридичного факультету Східноєвропейського Національного Університету імені Лесі Українки обікрали помешкання, з якого винесли грошей та речей на півмільйона гривень. Луцький міськрайонний суд засудив злодіїв до п’яти років позбавлення волі з трирічним іспитовим терміном. Проте прокуратура оскаржила вирок суду, оскільки переконана, що зловмисники заслуговують на суворіше покарання. Відтак, Апеляційний суд Волинської області поверну справу на новий судовий розгляд, яку нині знову слухають в Луцькому міськрайонному суді, однак уже в іншому складі суду.

Інцидент трапився у квітні 2015 року. Тоді студент 3-ого курсу юридичного факультету СНУ імені Лесі Українки поцупив у свого сусіда ключі від підвального приміщення. А потім розповів про це своєму університетському другу.

Так, 22 квітня близько 12:00 хлопці ключем відкрили підвал, залізли в нього, а вийшли вже в будинку. Там зловмисники знайшли планшет марки «iPad 2», цифрову фотокамеру марки «Nikon D3100» та кейс з документами і грошима.

Усе вкрадене злодії винесли з будинку, відійшли на сусідню вулицю де почали перебирати. Вони відкрили кейс за допомогою скляної пляшки, дістали з нього гроші – 70 000 гривень, 300 євро та 19 000 доларів, а всі документи, які були у дипломаті, викинули в болото.

Після цього молодики викликали таксі та поїхали до ЦУМу, де зустрілися зі своїми товаришами. Одному з друзів злодії подарували викрадений фотоапарат. Потім хлопці поїхали на вулицю Гордіюк,  де в під’їзді житлового будинку поділили гроші.

Як розповів в суді потерпілий – він не одразу помітив крадіжку. Через кілька днів після пограбування він почав шукати документи для оформлення закордонних паспортів, проте знайти їх не зміг.

І зрештою, після безнадійних пошуків чоловік викликав правоохоронців і написав заяву про те, що його обікрали.

Спершу Луцький міськрайонний суд засудив обох обвинувачених до 5 років позбавлення волі з 3-річним іспитовим терміном, проте прокурор оскаржила вирок суду в апеляційному порядку.

В Апеляційному суді Волинської області прокурор просила засудити зловмисників до 7, та 7 років і 2 місяців позбавлення волі. Проте колегія повернула справу на новий судовий розгляд.

Так, справа знову перебуває на слуханні в Луцькому міськрайонному суді. Сьогодні суд заслухав і обвинувачених, і потерпілого, а потім оголосив перерву в судовому слуханні, позаяк адвокат обвинувачених клопотав про долучення додаткових матеріалів.