Підозрюваного у вбивстві Катерини Литкіної не відпустили під домашній арешт

Підозрюваний у справі вбивства 16-річної Катерини Литкіної з Нововолинська залишиться під вартою до 14 січня.

Прокурор заявив клопотання про продовження терміну тримання під вартою підозрюваного у вбивстві дівчини Назара Статочнюка до 20 лютого.

Справу розглянули в Апеляційному суді Волинської області у четвер, 29 грудня.

Натомість адвокати Статочнюка просили скасувати рішення Луцького міськрайонного суду та змінити запобіжний захід на домашній арешт.

Нагадаємо, Катерина Литкіна зникла у Нововолинську. Згодом, батько знайшов її тіло на териконі шахти у Нововолинську. Нововолинський міський суд обрав запобіжний захід підозрюваному у вбивстві волинянки Назару Статочнюку у вигляді тримання під вартою строком 60 днів. Згодом тримання під вартою продовжили, але адвокат підозрюваного подав клопотання про зміну запобіжного заходу. Натомість Апеляційний суд Волинської області не задовольнив таке прохання.

Луцький міськрайонний суд вкотре розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу 7 грудня, а вже 8 – адвокату відмовили у цьому. Назару Статочнюку продовжили термін тримання іще на 2 місяці.

Також у ЗМІ повідомляли, що адвокатів матері Катерини Литкіної Вікторії не покликали на судове засідання.

В Апеляційному суді адвокат підозрюваного Віктор Шостак зауважив, що вважає повідомлення про підозру необгрунтованим. Також він зауважив, що у Статочнюка та Литкіної не було довготривалих неприязних стосунків. За його словами, немає обгрунтованих фактів, про те, що Назар Статочнюк буде втікати в Словенію до свого брата Максима Терлецького, який також підозрюють у смерті дівчини.

Також адвокат розповів, що домашній арешт дасть змогу досягти мети судочинства та цілей судочинства. Мовляв, за 14 днів слідчі не зможуть закінчити усі дії, адже строк тримання під вартою Статочнюка завершується 14 січня.

«Ми вручили прокурору довідку про те, що Терлецький знаходиться на лікуванні, про що свідчить лікарняний лист», – додав юрист.

За словами Шостака, прокурор та слідчий не пояснили, чому слідчі дії не завершили за 5 місяців. Тому адвокат вважає, що запобіжний захід необхідно змінити на домашній арешт.

Мати підозрюваного Вікторія Гуліда зауважила, що її син не зможе впливати на слідчі дії, адже буде знаходитися вдома з браслетом. Також жінка розповіла, що на її сина здійснюється психологічний тиск, і вона не може з ним нормально поговорити.

Вона пообіцяла, що її син нікуди тікати не буде і запропонувала забрати проїзний документ у Статочнюка. Також вона зауважила, що підозрюваний весь час сприяв слідству.

Другий адвокат підозрюваного Сергій Полячук зауважив, що жодного прямого доказу у слідства немає. За його словами, усі речі зі слідами крові повернули. Також він зазначив, що у Статочнюка сильні соціальні зв’язки, тому виїжджати з країни він не буде.

«Жодного доказу про те, що Статочнюк вчинив вбивство – немає», – додав Полячук.

Натомість, прокурор Сергій Самчук розповів, що Статочнюк має родичів в Словенії та проїзний документ і може виїхати з країни. Також він зазначив, що в досудовому розслідуванні ще не встановленні усі предмети, які стосуються справи. За його словами, не усі слідчі дії завершилися.

Також прокурор наголосив, якщо після 3 січня Терлецький не з’явиться, то йому надішлють виклик уже як підозрюваному.

«В своїй апеляційній скарзі ми вказали усі слідчі дії, які необхідно провести до 20 лютого», – додав він.

Мати вбитої Катерини Вікторія Литкіна зауважила, що підозрюваний може виїхати з країни, адже раніше адвокат заявляв, що Статочнюк може поїхати туди, де його не знайдуть – у «ДНР» та «ЛНР». Також жінка зазначила, що мати підозрюваного 2 місяці тому обіцяла пройти «детектор брехні», але результатів до цих пір немає. Жінка висловила припущення, що після прибуття Терлецького в Україну, якщо Статочнюк знаходитиметься під домашнім арештом, вони зговоряться.

За її словами, біля будинку Статочнюка стоїть автомобіль з естонськими номерними знаками. Вікторія Литкіна припускає, що таким чином, підозрюваний зможе втекти з країни. Також жінка вважає, що мати підозрюваного не зможе вслідкувати за Статочнюком, адже у неї є ще 2 неповнолітні дитини.

«Всі говорять, щоб відпустити під домашній арешт. Ніхто не говорить про те, що мою дитину жорстоко вбили. Вона їм вірила, вийшла на вулицю без окулярів і лінз. А що з нею зробили? Це жорстоко», – додала мати вбитої дівчини.

Слідчий у справі зауважив, що знаходячись під домашнім арештом, Статочнюк зможе безперешкодно поговорити із Терлецьким. Також він зазначив, що Катерина померла насильницькою смертю та експертиза встановила, що їй нанесли 8 ударів.

Слідчий просив задовольнити клопотання прокурора і залишити підозрюваного під вартою до 20 лютого. Також він зазначив, що продовжуючи термін тримання під вартою, це унеможливить спілкування Терлецького та Статочнюка.

Підозрюваний Назар Статочнюк зазначив, що нікуди виїжджати за кордон не збирається, обіцяє всіляко сприяти слідству та просив відпустити його під домашній арешт.

Апеляційний суд Волинської області відхилив клопотання прокурора та адвоката, залишив рішення Луцького міськрайоного суду без зміни. Отож, Назар Статочнюк перебуватиме під вартою до 14 січня.

 

 

 

Залишити відповідь