Волинь: розповіли про реалізацію Субпроекту Світового банку

У облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

Захід, у якому взяли участь депутати обласної та Луцької міської ради, громадськість та журналісти, відбувся 27 грудня, – повідомляє Волинський інформаційний портал.

В рамках проекту Світовий банк виділить для Волині 13 мільйонів доларів на реконструкцію та капітальний ремонт 86 об’єктів під амбулаторії загальної практики сімейної медицини, придбання санітарного транспорту, закупівлю обладнання для медичних закладів різних рівнів, створення електронного реєстру хворих на серцеві недуги, проведення семінарів, конференцій та навчань за кордоном для лікарів.

Проект набрав чинності у червні 2015 року, тож сьогодні, 27 грудня, представники групи управління Субпроектом та консультанти розповіли про теперішні реалії його втілення та відповіли на чималу кількість запитань від представників влади та громадськості.

Начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк розповів, що головна мета проекту – підвищення якості надання медичної допомоги при хворобах системи кровообігу та підвищення доступності медичних послуг для пацієнтів із хворобами системи кровообігу. Адже на Волині такі хвороби спричинюють майже 68 % смертей і займають перше місце серед усіх інших недуг.

На переконання Ващенюка, у 2017 році в рамках проекту, окрім іншого, планують розпочати ремонтно-будівельні роботи щодо реконструкції та капітального ремонту приміщень під амбулаторії загальної практики-сімейної медицини на 31 об’єкті (перша фаза), завершити розробку проектно-кошторисної документації реконструкції/капітального ремонту об’єктів другої фази ремонтно-будівельних робіт (21 об’єкт), а також впровадити медичну інформаційну систему «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області».

До того ж, за чотири роки планують охопити навчанням 1340 медичних працівників області. Важливий момент також – навчання лікарів за кордоном. Тож, Ігор Ващенюк пригадав, що двоє провідних кардіохірургів Волині вже їздили на стажування в Англію.

Найбільше ж присутніх під час круглого столу цікавило те, чи доведеться волинянам віддавати відсотки від наданого Світовим Банком кредиту. На це начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк відповів, що відсотки за кредитом повертатиме держбюджет, а не місцеві бюджети.

Представників громадськості цікавило також питання нарахування зарплат консультантам проекту. Зокрема, у Ващенюка запитували, за яким саме принципом розраховували зарплати та у якій валюті вони нараховуються. Начальник управління охорони здоров’я відповів, що на зарплати прописали суму у три відсотки від вартості проекту, а нарахування здійснюють у гривнях.

Голова громадської ради при волинській ОДА запитав, чому в рамках Субпроекту не здійснюють торги через електронну систему «Prozorro». На це консультант з управління Субпроектом Марія Адамчук відповіла, що Світовий Банк не вважає цю систему досконалою, тому не дозволяє нею послуговуватися.

Депутат Луцької міської ради Борис Смаль цікавився тим, чи є в переліку запланованих для першої фази об’єктів будівництво чи реконструкція амбулаторій у Луцьку. Ігор Ващенюк пояснив, що у першу фазу проекту за пропозицією міста потрапили об’єкти на вулицях Бенделіані і Рівненській. «17 січня відбудеться розкриття тендерних пропозицій. Оцінка їх займе десь місяць. Думаю, в кінці лютого там розпочнуть роботи», – додав Ващенюк.

Залишити відповідь