Адвокатів матері Катерини Литкіної не покликали на судове засідання

У Волинському апеляційному суді розглянули заяву захисника підозрюваного у вбивстві неповнолітньої мешканки Нововолинська Катерини Литкіної. Адвокат оскаржував рішення судді про тримання під вартою підозрюваного Назара Статочнюка впродовж 30-ти днів.

Про це інформує БУГ.

Нагадаємо, що клопотання прокурора про продовження терміну перебування Статочнюка під вартою до шести місяців Луцький міськрайонний суд Волинської області задовольнив частково. Підозрюваний у вбивстві Катерини Литкіної залишиться під вартою ще на 30 днів.

Таке рішення прийняв суддя Андрій Сівчук на засіданні 16 грудня.

Відомо, що захисники підозрюваного оскаржили рішення Луцького міськрайонного суду у Волинському апеляційному суді. Адвокати Назара Статочнюка свою позицію не міняють та вимагають скасування запобіжного заходу у вигляді тримання його під вартою. Вони вважають, що підстав для утримання підозрюваного в СІЗО немає.

Учора, 26 грудня, відбулося судове засідання в апеляційному суді. Правда, в залі суду був не весь склад учасників – не було ні одного захисника матері загиблої дівчини Вікторії Литкіної. Потерпіла наголошує: про засідання адвокати не знали і не були повідомлені належним чином. Вона вважає, що її захисників умисно не повідомили про те, коли відбудуться наступні судові дебати.

«Мої захисники дізналися про суд вже після нього. Можу з впевненістю сказати, що буду піднімати це питання наступного судового засідання, коли усі зберемось», – говорить Вікторія Литкіна.

Втім, у зв’язку з відсутністю адвоката підозрюваного Сергія Полячука суддя Апеляційного суду виніс рішення перенести засідання. Чи змінять запобіжний захід у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного Статочнюка – вирішуватимуть 29 грудня у Волинському апеляційному суді о 10:00.

До слова, це вже не перший випадок, коли потерпілу сторону попереджують про судові засідання в останній момент. Навіть у випадку, коли Вікторія Литкіна безпосередньо не братиме участі у судовому засіданні, вона має право бути присутньою на всіх судових дебатах.

Нагадаємо, Катерина Литкіна зникла в Нововолинську. Згодом, батько знайшов її тіло на териконі шахти у Нововолинську. Нововолинський міський суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів. 8 грудня суд відмовив у клопотанні про зміну запобіжного заходу Назару Статочнюку, підозрюваному в жорстокому вбивстві. Явка іншого фігуранта справи, колишнього хлопця убитої Максима Терлецького, який проживає у Словенії, призначена на 29 грудня.

Залишити відповідь