Нововолинськ: досі не можуть пояснити вибух будинку

Досі немає офіційної інформації щодо вибуху будинку на бульварі Шевченка, 35 у Нововолинську.

Про це інформує БУГ.

У ніч з 19 на 20 листопада в цьому приміщенні пролунав вибух, внаслідок якого пошкоджено дах двоповерхової будівлі, перекриття між другим поверхом та горищем, повилітали вікна у сусідніх квартирах.

Нагадаємо, що пошкоджень зазнало 6 квартир. Найбільшу шкоду отримало помешкання, що знаходиться під квартирою, де пролунав вибух.

Ймовірно, стався витік побутового газу через пошкодження труби. Офіційної інформації досі немає, причину вибуху пов‘язують з людським фактором. Мешканець квартири, в якій трапився вибух, отримав опіки обличчя та руки 1-го, 2-го ступенів, але від госпіталізації відмовився. На щастя, більше ніхто не постраждав.

Заступ­­­ник міського голови Володимир Рожелюк розповідав про наявність початкової документації, яку розробляв «Волиньпроект». За його словами, внутрішні роботи повинні завершити у грудні-січні.

«Переконаний, що навесні мешканці постраждалих квартир заселять свій відремонтований будинок», – відзначив він.

Натомість інвалід 2-ої групи Петро Смоляр, власник квартири, яка найбільше постраждала від вибуху, вважає, що влада мало уваги приділяє питанню відновлення будинку.

«Вже тиждень не виконуються роботи. Сьогодні був у Рожелюка. Тільки від нього вийшов, прийшли три хлопці від підрядника.

Поки там ще нічого не відновили. Сміття вибрали, змурували дві колони. Я запитував луцьких експертів і вони сказали, що на це потрібно 6-8 місяців.

Ходжу щодень на квартиру. Прийду, гляну – відразу тиск піднімається. У цьому будинку жив 30 років. Мама до тями так і не прийшла після того, що сталося. Живемо з дружиною в родичів, маму забрала сестра у Володимир-Волинський. Була така жвава, а зараз…

Вчора говорив з матір’ю сусіда, в квартирі якого стався вибух. Він ховається, навіть не зателефонував і не вибачився. Тиждень полежав у лікарні і виписався. Ще нема висновку, що це зірвався газ.

В поліції дали довідку, що я потерпілий. І все», – розповідає чоловік.

Начальник Нововолинського відділу поліції Василь Лесь раніше повідомляв, що за цим фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 2 статті 271 (Порушення вимог законодавства про охорону праці) Кримінального кодексу України та з’ясовуютьcя усі обставини інциденту. Проте станом на 21 грудня ще немає офіційних висновків і досі не оприлюднена офіційна інформація про причини аварії.

«Цим займається поліція. Висновок мають встановити слідчі органи, вони проходять певні експертизи тощо. Проводив нараду з силовиками, просив, щоб вони це діло прискорили.  Пробуємо закликати до того, щоб вони працювали швидше. На жаль, не все так виходить, як хотілось би.

Зараз місто відновлює будинок. Підрядником є «Нова Аркада». Ми зацікавлені, щоб закінчити ці роботи якісно та швидко», – прокоментував ситуацію заступник мера Андрій Сторонський.

Залишити відповідь