Святого Миколая, Повстанська та Новодворської: у Луцьку хочуть перейменувати нові вулиці

У Луцьку відбулося засідання комісії з питань впорядкування назв вулиць, на якій підтримали перейменування 6 вулиць у рамках декомунізації, – повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Про це стало відомо сьогодні, 19 грудня.

Нагадаємо, попередньо члени комісії підтримали перейменування 11 вулиць та 2 провулків у рамках декомунізації, що має згодом затвердити сесія. Цього разу роботу продовжили.

Отож, пропонується перейменувати: вулицю Корнійчука стане продовженням вулиці Валерії Новодворської, вулицю Молодогвардійську – на Межову, вулицю Панфілова – на Повстанську, вулицю Островського – на вулицю Сірої Дивізії, вулицю Федорова – на вулицю Воїнів-Добровольців та вулицю Ярощука – на вулицю Святого Миколая.

Щодо останньої вулиці, то до комісії звернулася група лучан з проханням не перейменовувати вулицю Ярощука і не стирати з історичної пам’яті волинян цю постать. Приміром, на думку нардепа першого скликання ВРУ, почесного громадянина Луцька Андрія Бондарчука, «стільки, скільки зробив Ярощук, не зробив і не робить ніхто». А мешканці цієї вулиці пропонували повернути назву Яна Матейка. Та члени комісії підтримали перейменування вулиці на вулицю Святого Миколая.

Як пояснює представниця Інституту національної пам’яті Леся Бондарук, Ярощук свого часу перейменував низку давніх назв населених пунктів по Волині на комуністичні. Крім того, він причетний до того, що 19 пам’яток історії та архітектури (церкви, монастирі) на Волині зняті з охорони. Крім того, саме ця вулиця підлягає закону Про декомунізацію.

Всі іменні будуть винесені на громадське обговорення, аби почути пропозиції від громадян: це вулиці Павла Чубинського, Михайла Вербицього, Валерії Новодворської, Галини Коханської та провулок Галини Коханської. Обговорення триватиме 2 місяці.

Усі пропозиції перейменування вулиць будуть винесені на розгляд сесії Луцької міської ради.

Залишити відповідь