Волинській волонтерці терміново потрібні ліки

Відома волинська волонтерка Тетяна Білінскі потребує медикаментів, без яких зможе прожити тільки 4 доби.

Про це у Facebook написала волонтерка Любава Дроган.

«Ми з вами зробили неможливе. Ми правдами і неправдами витягнули нашу Таню з лап смерті, зібрали кошти і доправили її на лікування за кордон. І, нарешті, наша Таня з нами. Та їй життєво необхідно приймати препарат, який не дасть організму відторгнути орган. Його має видавати держава. В нашій ситуації – обласна лікарня», – йдеться в дописі.

Однак, зараз ліки перестали видавати. Вчора Білінскі отримала останню дозу.

«Коли будуть ліки і чи будуть взагалі – невідомо. Без них вона може прожити лише 4 дні…» – зазначила Дроган.

ЧИТАТИ: ЗАВДЯКИ ВАМ Я ЖИВА: ВОЛОНТЕРКА ТЕТЯНА БІЛІНСКІ ПОВЕРНУЛАСЯ ДОДОМУ

«Я далі не знаю, що писати… Крайнього знайти важко. Всі переводять стрілки один на одного. Той невчасно замовив… Інший – не подав чи то також невчасно подав замовлення. Ці витрати не були закладені в бюджет і наче мають бути закладені в наступному році і, як обіцяють, тоді буде легше. Та до наступного року ще потрібно, як не важко то писати, дожити…» – додала волонтерка.

За її словами, зараз активно допомагає вирішити цю ситуацію Ольга Богомолець.

ЧИТАТИ: ХОЧУ ПОДЯКУВАТИ УСІМ ЛЮДЯМ, ЯКІ ДОПОМОГЛИ МЕНІ ВИЖИТИ, – ТЕТЯНА БІЛІНСКІ

Згодом на сторінці у Facebook Любава Дроган опублікувала відповідь Тетяни щодо ситуації з життєво важливими ліками.

«Дівчата, дякую всім! Щойно мені видали упаковку Прографу (по 1 мг), якої вистачить аж на 5 днів. І це – після втручання Ольги Вадимівни Богомолець та Ігора Степановича Ващенюка. Але я маю деякі запитання. Наскільки мені відомо тендерна закупівля імунодепресантів відбулася. Зав. аптекою при ВОКЛ, яка вчора і сьогодні зранку стверджувала, що даного мед.препарату взагалі не має в області, після розголосу цієї проблеми раптом «відшукала» упаковочку дорогоцінних ліків. Яким таким чином їх так швидко «завезли» до Луцька ?!!!», – дивується волонтерка.

«Це тягнеться на протязі останніх двох місяців. Один раз ліки дають на 5 днів, другий – аж на 2,5 (а мають на цілий місяць). Пояснення різноманітні: то держадміністрація не виділила гроші, то тендерна закупівля не відбулась, то їх взагалі не має в Україні.

Дякую всім, хто мені допомагає! Але…в області є люди з пересадженими органами, які так само, мають аналогічні проблеми. Постійний страх, що завтра ліків не буде. Чесно кажучи, мене вже трусить від думки, що з понеділка цей бюрократичний жах почнеться знову. І я всього лиш перший рік після операцій. А що говорити про тих людей, які живуть у стані хронічного стресу роками?!!!», – пише Білінскі. 

Нагадаємо, медик-волонтер Тетяна Білінскі, яка під час евакуації бійців із Донецького аеропорту отруїлася газом, проходить реабілітацію після важкої операції. В результаті отруєння у неї відмовили нирки і печінка, а також стався тромбоз судин. Жінці зробили операцію з трансплантації в одній з угорських клінік.

 

Залишити відповідь