У Луцьку затвердили програму підтримки бійців

У Луцьку затвердили Комплексну програму підтримки військовослужбовців на 2017 рік.

Таке рішення прийняли під час сесії Луцької міської ради у середу, 30 листопада.

Заступник міського голови Сергій Григоренко розповів про проект Комплексної програми підтримки мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців Збройних сил України, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, членів їхніх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які проживають в місті Луцьку та на території Прилуцької сільської ради Ківерцівського району на 2017 рік.

Григоренко розповів, що така програма для мобілізованих  діє з 2014 року. За його словами, нині в Луцьку не лишилося мобілізованих, натомість з’явилася категорія «демобілізованих».  Також він наголосив на тому, що попередню програму змінили і зроблять акцент на них.

Посадовець запевнив, що в таку програму внесли і категорію «контрактників». За його словами, в програму також включили членів сім’ї загиблих та померлих.

Також він розповів, на що йдуть найбільші витрати в програмі. Зокрема, це друкована продукція щодо пільг  військових – 20 000 гривень; забезпечення  виплати одноразової пільги 5 000 гривень контрактникам – 70 000 гривень на рік та одноразова грошова допомога на вирішення соціальних проблем – 900 000 гривень.

Окрім того в 2017 році в програмі передбачено оздоровлення 100 військовослужбовців, які потребують психологічної реабілітації. На це передбачили 700 000 гривень.

Створять також «єдине вікно» у департаменті соціальної політики.

Григоренко зазначив, що у міській поліклініці №1 планують організувати медичний підрозділ, який буде займатися демобілізованих та контрактників.

Депутат міської ради Павло Данильчук зауважив, що програма набагато краща та має більше фінансування. За його словами, у програмі є декілька «мінусів», але до них «потрібно повернутися, коли прийматиметься бюджет».

Також Данильчук наголосив на тому, що в цю програму не включені добровольці, які в 2014 році пішли на Схід. Мовляв, такі  добровольчі батальйони підпали під юрисдикцію МВС. Тому депутат запропонував допрацювати програму уже після її прийняття.

Помічник народного депутата Ігоря Лапіна Олександр Ніколайчук зачитав звернення від нардепа. У ньому йдеться, що вкрай актуальними є питання психологічної реабілітації та створення робочих місць.

Ніколайчук наголосив, що на базі комунального закладу існує приміщення для психологічних консультацій Луцького центру медико-санітарної допомоги  який потребує понад мільйон гривень на ремонт.

Також він запропонував звільнити від сплати комунальних платежів членів сімей загиблих.

Депутати Луцької міської ради затвердили Комплексну програму.

 2

1

Залишити відповідь