Волинь: в ОДА провели екстренну нараду по ситуації в Устилузі

Голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик скликав екстренну нараду, аби впорядкувати ситуацію в Устилузі.

Про це інформують у відділі інформаційної політики облдержадміністрації.

Нагадаємо, що після того, як працівники Львівського прикордонзагону зняли контрольний пункт пропуску, через що місто заполонили автівки, що прямують до митного поста «Устилуг» для перетину українсько-польського кордону. Позаяк у передмісті, де функціонує митно-сервісна зона, перестали працювати правоохоронці, машини ринули до самого Устилуга та заполонили невелике містечко.

Відтак, у екстреному режимі сьогодні, 26 листопада, губернатор скликав нараду. Участь у ній взяли голова Володимир-Волинської райдержадміністрації Наталія Василець, голова Володимир-Волинської районної ради Роман Гук, голова Устилузької об’єднаної громади Віктор Поліщук, заступник начальника Волинської митниці ДФС Василь Герман, начальник управління ДСНС України у Волинській області Володимир Грушовінчук, начальник головного управління Національної поліції Волині Петро Шпига, начальник штабу Львівського прикордонного загону Олександр Чорний, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов та керівник патронатної служби голови ОДА Борис Кондратюк.

За словами Володимира Гунчика, ситуація в Устилузі помітно загострилася учора, 25 листопада, через те, що поліція зняла пост через велику кількість нарікань на роботу правоохоронців. Мовляв, вони пропускали автомобілі, що прямували до пункту пропуску, поза чергою.

Як пояснив Петро Шпига, враховуючи, що підтримки громадськості не було й до повноважень поліції контроль на території митно-сервісної зони не входить, правоохоронці вирішили зняти пост. Як наслідок, черга авто перемістилася у місто й за дві дні в Устилузі виникли перші конфлікти між водіями, власниками автівок та місцевими жителями.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: КІЛОМЕТРОВА ЧЕРГА ТА «ПАРАЛІЗОВАНЕ» МІСТО: ПОДРОБИЦІ СИТУАЦІЇ В УСТИЛУЗІ

Володимир Гунчик запропонував до кінця дня створити групи громадського контролю, що діятимуть на території міста, до складу яких увійдуть представники органів місцевого самоврядування, районної влади, депутати та громадські активісти. Вони переконуватимуть водіїв повернутися на територію митно-сервісної зони й залишили місто. Залучать і правоохоронців. Вони спільно з представниками ДСНС, виконуючи доручення голови облдержадміністрації, долучаться до груп громадського порядку, аби в Устилузі забезпечити дотримання Правил дорожнього руху та громадського порядку.

За неділю губернатор доручив навести порядок у місті та перемістити чергу авто до митно-сервісної зони. А з понеділка, 28 листопада, контроль за пропуском машин, що прямують до Польщі, забезпечуватимуть виключно в межах митно-сервісної зони та митники й прикордонники в пункті пропуску та митного переходу.

Виконавча влада сьогодні напрацює проект розпорядження голови облдержадміністрації щодо. Голова облдержадміністрації до кінця дня його підпише. Координуватиме дії Олександр Степанцов.

Окрім цього, Володимир Гунчик запропонував терміново сформувати у структурі Устилузької ОТГ підрозділ муніципальної поліції, однією з функцій якої буде контроль за дотриманням громадського порядку, спільно з силовиками, та дотриманням пропускного режиму у митно-сервісній зоні. Відтак, місцева влада має якомога швидше підготувати проект рішення сесії з цього приводу, а також структуру та штатний розпис. До співфінансування голова облдержадміністрації запропонував залучити й кошти з бюджетів тих районів і міст, мешканці котрих особливо масово перетинають кордон через ПП «Устилуг».

Загалом же про виконані заходи, спрямовані на врегулювання ситуації в Устилузі, керівництво місцевого самоврядування, силових структур повинні доповісти не пізніше 12:00 27 листопада.

5 коментарів

 1. Устилужанин сказав:

  От дивуюся нашій владі, нардеп гузь взяв до уваги запропонований громадськістю варіант он-лайн черги, найняв ІТ-шників, розробили програму, все прозоро, зручно…Нє-а…а баба ягя проти…Будемо слинити, наради збирати, аби людський фактор лишився і гроші кожна зміна вранці мішком несла…Дістало…

 2. це все сказав:

  наслідки безвізового режиму якій ввели позавчора

 3. Турист сказав:

  Просто потрібно регулярно переписувати чергу кожні 2-3год. Запускати авто строго по списку, якщо на момент запуску авто не має в черзі викреслювати його із списку, щоб не було непорозумінь! Тоді будуть задоволені і люди і тим хто контролює чергу буде просто працювати!!!

 4. Ростік сказав:

  Все було добре,до поки не втрутився Гузь…
  Тут і без нього знають зо робити…
  Краще б в Устилузі дороги зробив…

 5. саша сказав:

  Гузь дійсно гамна намутив і пропав. Про які мішкі говорите вам вже мерещится той лівак.

Залишити відповідь