51-а бригада: завершили досліджувати письмові докази

Відбулося чергове судове засідання у справі 22-ох бійців 51-ої бригади, яких звинувачують у залишенні місця розташування та переході україно-російського кордону.

Під час розгляду справи завершили досліджувати письмові докази. Судове засідання відбулося у середу, 23 листопада у Володимир-Волинському міському суді, – інформує Громадське.Волинь.

Адвокат Василь Нагорний зазначає, що військова прокуратура досі не надала суду конкретних доказів щодо винуватості військовослужбовців.

«Сьогодні фактично закінчили досліджувати письмові докази, які представила прокуратура. Ми досліджуємо їх вже майже рік. І, як на мене, прокуратура не представила письмових доказів, які могли підтвердити вину наших бійців. Є багато суперечностей. Є багато питань до розбіжностей, які містяться у цих документах. Почали слухати один з допитів одного з офіцерів Чегеринця, який був тоді на териконі і давав свідчення в запоріжському суді», – розповів адвокат.

Також, під час дослідження документів, виявилося, що один з обвинувачених бійців, Олег Мусієнко, не є бійцем 51-ої бригади. Він служив у 72-ій окремій механізованій бригаді.

«З’ясувалося, що даних про те, що є такий боєць, в прокуратури немає. Тим не менше, йому пред’явлено обвинувачення, що він вчиняв якийсь злочин», – додав Нагорний.

У свою чергу, бійці кажуть, що судова тяганина триває вже більше двох років і це їх втомлює.

«Судовий розгляд вже триває два з половиною роки. З 2014-го року. Звичайно, кожен приїзд – це нервовий стрес», – каже обвинувачув Ігор Головій.

«Від того, що проти нас порушили кримінальне провадження, ми вже не можемо нікуди подітися. Це потрібно якось логічно закінчити. Дуже неприємно, що це вже триває досить тривалий час. Всі виснажені», – додає боєць 51-ої Юрій Шиць.

Нагадаємо, судовий процес над 22-ма бійцями 51-ої бригади триває більше двох років. Їх звинувачують у залишенні місця розташування, відмову від несення військової служби за попередньою змовою групи осіб, а також перетину українсько-російського кордону. На позаминулому засіданні, що відбулося у серпні цього року, військова прокуратура змінила обвинувальний акт. Раніше хлопцям інкримінували частину 3, статті 409-ої Кримінального кодексу України. Нині посилаються на частину другу цієї ж статті.

Залишити відповідь