Луцьк: діти виготовили понад сотню ляльок-мотанок

У Луцьку школярі разом із волонтерами виготовили понад сотню ляльок-мотанок для українських бійців.

Протягом тижня школярі та волонтери виготовляли обереги для українських захисників, – розповідають в сюжеті телеканалу ZIK.

«Такі мотанки ми обов’язково робимо з гарним настоєм. Завжди думаємо про те, щоб люди поверталися живі та здорові», – говорить учасниця благодійної акції.

Тільки дівчата можуть робити такі ляльки. Традиційно для виготовлення оберегів використовують лише натуральну тканину та нитки червоного та білого кольорів.

«Виготовлення таких оберегів – це наша українська традиція. Той, хто знає про такі звичаї, повинен сьогодні розповідати про них і доносити до молоді. Якби навіть на тому ж Донбасі більше людей знали про традиції, з яких власне і починається Україна, то, можливо, не було б і війни», – зазначила волонтер Ольга Тиха.

Усі виготовлені ляльки передали незрячій та глухій волонтерці Валентині Мазурик, яка від початку бойових дій допомагає українським воїнам. Жінка уже відправила військовим більш як півтисячі зв’язаних власноруч рукавиць. Валентина розповідає, що хлопці часто просили зробити їм ляльки-мотанки, відтак на цю посилку вони вже чекають давно.

Окрім ляльок, рукавиць та дитячих малюнків, волонтери повезуть на схід харчі й теплі речі для бійців.

Залишити відповідь