Амбулаторії, реконструкція парку та будівництво школи: на що витратять гроші у 2017-му

У Луцькраді розповіли про формування проекту бюджету міста на 2017 рік.

Формування бюджету міста здійснюється з урахуванням основних макропоказників соціально-економічного розвитку держави та міста, наявної бази оподаткування та з дотриманням норм чинного бюджетного законодавства, – повідомляють у відділі інформаційної роботи міської ради.

Міський голова Микола Романюк зазначив, що важлива увага буде приділятися наповненню бюджету розвитку міста, який буде скерований на розвиток соціальних об’єктів (лікарняних, навчальних закладів, ремонт доріг, прибудинкових територій тощо). Тож велике значення для розвитку міста має залучання коштів європейських інституцій.

Учасниками реалізації проекту з модернізації і реконструкції систем подачі води та водовідведення у місті Луцьку є КП «Луцькводоканал» та Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) – в 2015 році укладено Договір позики на суму 495,0 тисяч євро. В 2016 році підприємством було отримано перший транш в розмірі 148,5 тисяч євро і очікується другий в сумі 297,0 тисяч євро на закупівлю обладнання та на часткову оплату вартості робіт. В 2017 році планується отримати третій транш позики в розмірі 45,9 тис.євро, який буде спрямований на закупівлю обладнання та на оплату вартості робіт, необхідних для завершення реалізації проекту. Для виконання умов договору позики в бюджеті міста на 2017 рік необхідно передбачити надання гарантії, що складає приблизно один млн гривень.

Для виконання проекту «Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Луцька» в 2017 році планується здійснити зовнішнє запозичення шляхом укладання кредитного договору між Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) та Луцькою міською радою. Сума запозичення складе орієнтовно 8 мільйонів євро позики та 1,7 млн. євро грантів. (НЕФКО 2 та НЕФКО 3).

Метою Проекту є впровадження комплексу енергозберігаючих заходів, спрямованих на скорочення обсягів споживання теплової і електричної енергії та зниження бюджетних видатків на забезпечення закладів бюджетної сфери енергоносіями шляхом здійснення таких заходів: модернізація системи електроосвітлення; встановлення автоматизованого ІТП; заміна/відновлення теплової ізоляції на трубопроводах; термомодернізація зовнішніх стін, дахового перекриття; заміна вікон, зовнішніх вхідних та балконних дверей; об’єкти впровадження Проекту: дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади міста.

За словами міського голови, влада планує також реалізувати  протягом 2017 року ряд важливих завдань. Серед них: відкриття інтеграційного центру для дітей та молоді на вулиці Бенделіані, 7, співфінансування будівництва школи № 27 в 55-му мікрорайоні міста, реконструкція приміщення на вулиці Ярощука під ДНЗ, облаштування амбулаторій загальної практики сімейної медицини на вулиці Рівненській, Гордіюк, продовження реконструкції центрального парку культури та відпочинку імені Лесі Українки.

Залишити відповідь