Історія від волонтера: хай мрії збуваються

Сергій Михальчук воював у складі 703 саперно-інженерного полку. Під час виконання бойового завдання разом з побратимом підірвалися на розтяжці. Це сталося близько с Кримське на Луганщині.

Історію сапера на своїй сторінці у Facebook розповіла волонтерка Наталія Попова.

«Сергій Михальчук, рядовий 703 саперно-інженерного полку. Родом з села Годомичі, Маневицького району Волинської області. Пішов в АТО по 3 хвилі мобілізації, В АТО з серпня 2014 року.

Біда прийшла в його дім за тиждень до ротації – 11 березня 2015 року при виконанні бойового завдання Михальчук підірвався на ворожій розтяжці під блок-постом «Сармат», що на Луганщині. Важкі поранення грудини, лівого стегна, правиці. Шпиталі Лисичанська, Харкова, Києва, Ірпеню, Переяслав-Хмельницького, Львова, Луцька. 7 операцій. Але функції ноги і руки так і не вдалося відновити. Кістки відмовилися зростатися – ліва нога за рік стала на 4 сантиметра коротша. Весь цей час по шпиталям біля нього з великим терпінням його кохана дружина Оля, вихователька Годомичівського дитячого садка. Вдома на них чекав 7-річний син Андрій», – пише волонтерка.

«Михальчуки вже зневірилися в одужання, коли в травні цього року випадково взнали про проект «Біотех-реабілітації поранених» Всеукраїнського центру волонтерів Peopl”s Project в Київській клініці «Ілая». Лікарі клініки ще в кінці травня Сергію запропонували подовжити сухожилля, зростити стегно та виконати артродез гомілково-ступневого суглобу та відновити зап’ясток. Вартість лікування в «Ілаї» (навіть зі знижкою у 42%) склала 496 тисяч 121 гривню. Подробиці лікування, кошторис і рахунки для переказу коштів тут.

Відсутність необхідної суми відклала операцію на довгих 5 місяців. Але Сергій вперто і категорично відмовлявся від запропонованих волонтерами консультацій та лікування у провідних ортопедів України у різних медичних установах і чекав на запрошення клініки – він особисто переконаний, що йому допоможуть лише біотехнології. Це його вибір… І хоча збір коштів ще триває, 11 листопада 2016 року Сергію Михальчуку вже зроблено першу 7-годинну операцію.

Герой разом з дружиною вже вже повернувся до дому, на Волинь. Обіцяє строго виконувати всі рекомендації лікарів. Наступний етап лікування та операцій – через півтора-два місяці. Отже, чекаємо в Києві в грудні. Лікарі мають надію, що за рік Сергій зможе повернутися до повноцінного життя і функції ноги будуть повністю відновлені!».

«Сергій має мрію… Він дуже хоче на своїх ногах і без милиць разом зі своїм 7-річним сином Андрієм, футбольним фаном, відвідати матч Динамо-Київ на столичному стадіоні. Я пообіцяла виконати цю мрію, як тільки він стане на ноги. Тож, побажаємо удачі і повного одужання Герою-саперу Михальчуку! Молю Господа, щоб подарував мені можливість здійснити його мрію.

P.S. 7-річний Андрій Михальчук живе футболом. На Миколая він мріє про ному футбольну форму та новий футбольний м’яч. Помічники Святого Миколая! Чи не хочете допомогти здійснити мрію маленького футболіста з Годомич?», – запитує Наталія Попопова.

Залишити відповідь