У Луцьку обговорили, як облагородити парки

У Луцьку організували круглий стіл щодо обговорення проекту цільової соціальної Програми розвитку та благоустрою парків та скверів, інших озеленених територій міста Луцька на 2017-2018 роки.

Обговорення відбулося у вівторок, 15 листопада.

Заступник луцького міського голови Юрій Моклиця розповів, що така програма задекларована з 2011 року. За його словами, програма прив’язана до конкретних територій, таким чином у Луцькраді хочуть забезпечити управлінську сторону в утриманні територій.

Також заступник міського голови наголосив на тому, що програма скоорденована з проектом «Концепція розвитку центрального парку». Така концепція передбачає не тільки механізм управління і витрат, а й формат функціонування комунального підприємства «Парки та сквери».

Посадовець розповів, що основною функцією комунального підприємства є управління парками. За його словами, нині підприємство перетворилося на підрядника.

Також заступник мера зауважив, що в програмі є 2 пропозиції утримання території.

Перше – це створення дільниці утримання парків в комунальному підприємстві. На 2017 рік для такої дільниці  (23 чоловіки, відповідно до кошторису 14 озеленювачів та 6 прибиральників) необхідно 1 мільйон 72 тисячі на рік. За словами його, таким чином охоплять більшість парків у Луцьку.

Друга модель – це співпраця із підрядниками за договорами. Моклиця запропонував вивести окрему статтю бюджету та віддати її підприємцям за договорами підряду.

«Ми ламаємо монополію на озеленення. Коли ми суму диференціюємо, то нам простіше буде освоїти ці кошти. Проаналізувавши ринок таких, акцент робимо на дільницю, але додатково будемо пропонувати працювати за договором підряду», – додав заступник міського голови.

Також у програмі пропонують передбачити 3 мільйони 200 тисяч гривень на відновлення роботи меліоративних каналів парку на 2017 рік. В цю суму входитиме розчистка та з’єднання каналів та реконструкція двох насосних станцій.

На освітлення парків на 2017 рік пропонують закласти 1 мільйон 600 тисяч гривень, на 2018 рік – 1 мільйон 500 тисяч гривень.

Ініціатива волонтерського проекту «Меценати для солдата» щодо створення тематичного місця відпочинку присвячену героям АТО, з метою патріотичного виховання молоді передбачена в програмі з фінансуванням 250 тисяч гривень.

Також в програмі передбачено  600 тисяч на 2017 та 600 тисяч на 2018 для створення місць для вигулу собак в парках. В Центральному парку в 2017 року пропонують влаштувати 1200 метрів огорожі , встановити вказівники та смітники для екскрементів. В 2018 році програма передбачає створення місць для вигулу в парках на вулицях Конякіна, Шопена та вздовж річки Жидувка.

Також Юрій Моклиця розповів, що в програмі передбачені кошти для облаштування пішохідної-велосипедної доріжки на прибережній смузі річки Стир.

 

1 коментар

Залишити відповідь