Волинь: чиновники не бачать різниці між спалюванням та переробкою сміття

Активісти, обурені будівництвом сміттєспалювальної печі у селі Брище Луцького району, зустрілися з головою Луцької районної державної адміністрації Ігорем Ярмольським.

Про це у своєму блозі написала журналістка Валентина Куць.

«Від зустрічей із мені запам’ятовується лише одна цитата: «я людина з двома освітами». Основний месидж таких зустрічей – ви люди без юридичної освіти, ваші рішення неправильні та нікчемні», – йдеться у її дописі.

Вчора, 8 листопада, активісти знову відвідали голову РДА з приводу будівництва сміттєспалювальної печі у Брище. 31 жовтня представники громад сіл Брище, Рокині, Сирники та Маяки звернулись до голови РДА з проханням розірвати договір оренди земельної ділянки, на якій ведеться будівництво об’єкта підвищеної екологічної небезпеки. Голова сказав, що розбереться в ситуації  і відповість через 10 днів.

За словами журналістки, замість розмови із активістами голова запросив своїх підлеглих із районного сектору архітектури та управління держгеокадастру, керівника аукціонного центру, який проводив аукціон, а також представників архбудінспекції, екоінспекції, та керівників фракцій райради.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: У ЛУЦЬКУ РАДИЛИСЯ, ЩО РОБИТИ ЗІ СМІТТЯМ

«Звісно що всі служби розповіли, що все зроблено правильно, що процедура не порушена. Керівник районної архітектури не бачить різниці між переробкою сміття та знешкодженням відходів. Екологи теж порушень не бачать, а перевіряти будуть лише після того, як об’єкт запрацює», – йдеться у публікації.

Однак архбудінспекція таки виявила порушення: заниження рівня складності об’єкта та проведення будівельних робіт без дозволів. Натомість голова РДА не вважає це підставою розірвати договір.

«Загалом все звелося до того, що пан Ярмольський виявився ярим борцем зі сміттям і робить благу справу – щоб і ми і місто не погрузли у смітті. Бо  «що ж робити зі сміттям, бо ж там треба сміттєпереробний завод, бо ж місто втопиться у смітті».

Під такими благими намірами приховується те, що приватна фірма не збирається спалювати сміття з полігону. Про це казав представник фірми ще на перших зустрічах із депутатами в Рокинях. За його словами, підприємство націлене на отримання заробітку від утилізації відходів. А для цього укладатимуть угоди із тваринницькими комплексами, промисловими підприємствами та іншими постачальниками біологічних, промислових та небезпечних відходів», – повідомила Валентина Куць.

Зрештою Ігор Ярмольський пообіцяв 11 листопада організувати зустріч із представником орендаря «Центр переробки та утилізації відходів», яка нібито має привезти проект будівництва.

«Мабуть всі прекрасно розуміють, що різні проекти, дозволи і плани можна зробити «заднім числом». Головне відтягнути час.

То ж що криється під благими  намірами Ярмольського залишається лише здогадуватись. А об`єднаній громаді,  у якій всі села висловились проти цього будівництва, він сказав «ваші протоколи нікчемні, я вам говорю як людина з двома освітами», – заважує жінка.

Нагадаємо, мешканці Брища протестують проти зведення печі зі спалюванню твердих побутових відходів.

Залишити відповідь