Луцькі квітникарі VS міська влада: хто переможе

У гострій фазі перебуває конфлікт підприємців, які продають квіти на стихійному ринку у центрі Луцька, з представниками міськради.

Попри пропозиції переходити у новозбудований павільйон універмагу, квітникарі надалі відстоюють чинне місце торгівлі на прибудинковій території, – повідомляє ІА Волинські новини.

У запеклій дискусії підприємці з депутатами так і не змогли досягти одностайної думки про майбутнє стихійного квіткового ринку. Підприємець Олег Назарук стверджував, що місцеві мешканці не проти того, що квіткарі здійснюють торгівлю поблизу їхніх багатоквартирних будинків. На його думку, на цьому місці неможливо облаштувати сквер, а існуючий стихійний ринок, мовляв, нікому не заважає та не блокує прохід територією. Він розкритикував усі варіанти перенесення ринку, які досі пропонували підприємцям – наприклад, поблизу магазину «Знання» по проспекту Волі та на вулиці Глушець.

Заступник начальника управління містобудування та архітектури міськради Ярослав Матвіїв зауважив, що ринок зараз розташований на міській території, прибудинковій території житлових будинків, тож, відповідно до норм, ринок тут працювати не може, адже мешканці мають право відпочивати на прибудинковій території. З його слів, ринок є нецивілізованим, підприємці не утримують його належним чином. Окрім цього, це центр міста, його історичний ареал, візитівка Луцька, отже, територія повинна бути незасміченою, цивілізованою. Він відзначив, що територія майже прилягає до дитячої поліклініки, тут повинно бути озеленення, лавки, але ні в якому разі не ринок. Норми забороняють роботу ринків на прибудинкових територіях. Ярослав Матвіїв нагадав, що підприємцям пропонували чотири варіанти перенесення торгівлі – вулицю Чехова, по проспекту Волі біля департаменту соціальної політики, поблизу автостанції та на занедбаному майданчику біля фонтанів. Жоден з варіантів підприємці не сприйняли. Зі слів посадовця, ринок однозначно потрібно переносити.
Як зауважила секретар Луцької міськради Юлія Вусенко, ринок був тимчасово перенесений розпорядженням міського голови від 2012 року до повної реконструкції універмагу. Три тижні тому міськрада звернулася до представників підприємців, які здійснюють на ринку свою діяльність, попередивши їх про те, що наразі це розпорядження скасоване у липні 2015 року. Враховуючи можливість переходу в реконструйований павільйон універмагу, представники депутатського корпусу та посадовці міськради прийшли, аби нагадати квіткарям про цей факт. Натомість обранці міської громади побачили обурення підприємців.
Нещодавно, під час прийому в секретаря Луцької міськради були присутні підприємці, які попросили організувати день депутата, аби почути позицію депутатів. Усі присутні депутати міськради визнали, що, якщо керуватися нормами закону, підстав працювати на цьому місці, що нині, в підприємців немає підстав. Потягом чотирьох останніх років з квіткарями так і не досягли консенсусу. Попри те, що підприємці стверджують, що готові переїхати, жоден з чотирьох варіантів, які пропонували представники міської влади, їх не влаштовують. Сьогодні підприємці знову дали зрозуміти, що не готові йти на компроміс і хочуть лишатися на прибудинковій території, де торгують нині.

Конфліктна ситуація надалі перебуває у гострій фазі. Зі свого боку, представники міськради готові напрацьовувати нові варіанти перенесення стихійного ринку. Підприємці можуть перебувати на тому місці, що зараз, до відкриття квіткового павільйону, зведеного поблизу універмагу. Раніше вони здійснювали діяльність на основі договору оренди ділянки універмагу, а тимчасово торгувати на прибудинковій території їм дозволили на час реконструкції універмагу. Незважаючи на можливість перейти в квітковий павільйон, підприємці нарікають на те, що у ньому облаштовано лише шість торгових місць, до того ж, високу суму становить вартість оренди.

Юлія Вусенко повідомила, що, відповідно до документів, зараз офіційно зареєстровані шестеро підприємців, які здійснюють торгівлю на квітковому ринку, окрім цього дехто здійснює торгівлю власними квітами. Виділення додаткового місця для торгівлі тих, хто продає вирощені на своїх присадибних ділянках квіти, може відбутися на центральному ринку, або в інших місцях. На думку секретаря міськради, на місці стихійного квіткового ринку доцільно облаштувати сквер, який міг би прикрасити місто.

Ще одна складова конфлікту полягає в тому, що підприємці наразі сплачують лише 400 гривень за прибирання території. Зі слів секретаря міськради, питання роботи цього стихійного ринку не підпадає під компетенцію комісії міськради щодо діяльності ринків, адже торгівля тут ведеться стихійно. Натомість готові створити окрему депутатську комісію.

Залишити відповідь