Волинь: сусідство зі сміттєзвалищем загрожує здоров’ю людей

Майже тиждень мешканці чотирьох сіл блокували в‘їзд машин зі сміттям на Брищенське звалище.

Попри протест людей тут і далі будували піч для спалювання відходів поблизу  населених пунктів, – інформує Народний контроль.

На звалище селян не пускали, а невідомі молодики, за словами людей, погрожували фізичною розправою. Про це розповіла мешканка Брища Ірина.

«Нам казали, що якщо ми зайдемо на територію, то це буде «рейдерським захопленням», і вони матимуть право простягнути до нас руки чи навіть стріляти», – скаржилась жінка.

Колишній голова смт. Рокині В’ячеслав Судима шокований відсутністю реакції на ситуацію з боку чиновників.

«Люди повиходили з дітьми, внуками, правнуками – від старого до малого. Невже зверху не розуміють, що тепер не ті самі часи, що 25-30 років тому?», – запитує екс-чиновник.

Пані Катерина – ще одна з мешканок сусідніх сіл – за професією лікар. Вона запевняє: сусідство зі сміттєзвалищем загрожуватиме  здоров’ю людей, які живуть поряд.

«Небезпека п’ятої категорії від будівництва цих печей призведе спочатку до онкозахворювань легеневої системи, а також можливі захворювання дихальної та ендокринної систем, а також щитовидної залози у дітей», – каже жінка.

Аби виправити ситуацію,  депутати Рокинівської селищної ради зібралися на позачергову сесію. Вирішили розірвати договір оренди землі з підприємством, яке планувало спалювати відходи.

Під час сесії заслухали представника фірми Василя Мацьківа, який таки визнав порушення у будівництві печі, відсутність паспорта об’єкта, а також те, що будувати почали без наявності відповідного дозволу. Відтак, рішення про оренду землі площею понад 6 гектарів депутати таки скасували.

Аби не допустити подальшого зведення печі, громада та активісти «Народного контролю» вирушили до Луцької РДА. Там запевнили – детально вивчать ситуацію.

«Ми вивчимо це питання та повідомимо вас про результати», – заявив голова райдержадміністрації Ігор Ярмольський.

Відтак, домовилися, що протягом 10 днів очільник РДА вивчить питання і зустрінеться з громадою.

Залишити відповідь