Рота «Світязь». На хвилях війни: фільм до Дня захисника України

Рота патрульної служби поліції особливого призначення «Світязь» – добровольчий підрозділ, який створили у червні 2014 року. Формувати роту тоді доручили колишньому десантнику Олександру Фацевичу.

Вже 12 липня 2014 року майбутні спецпризначенці склали присягу на вірність Україні та влилися до лав органів внутрішніх справ України. А 14 серпня вирушили у зону бойових дій на Сході України. Бійці роти «Світязь» опинилися в оточенні в Іловайському котлі, ‒ йдеться в фільмі журналістки Громадського.Волинь Елі Серкожаєвої.

«Хлопці проявили себе в Іловайську. Але там і понесли серйозні втрати – сім загиблих. Володя Іщук загинув 26 серпня, а всі інші – 29 серпня. Загинули під час виходу з Іловайського котла. Довго багатьох не могли ідентифікувати», – розповідає колишній командир «Світязя», заступник начальника ГУНП у Волинській області Сергій Козак.

Добровольці «Світязя», які загинули в Іловайському котлі:

Помінкевич Сергій (позивний «Чех»)
Ляшук Максим (позивний «Яр»)
Сацюк Олександр (позивний «Білий»)
Шолуха Віктор (позивний «Шериф»)
Сивий Олександр
Володимир Іщук
Мирослав Столярчук

Після відпочинку і доформування, у середині грудня загін бійців роти відправився у нове відрядження ‒ під місто Вуглегірськ, що на Донеччині.

30 січня 2015 року працівники підрозділу потрапили в оточення у Вуглегірську, з якого вони вийшли з боями. А вже 5 лютого рота на чолі з Олександром Фацевичем без жодних втрат повернулася до Луцька.

«Підрозділ виконував завдання поблизу міста Дебальцеве, в місті Вуглегірськ. З честю виконали поставлене їм завдання. До кінця трималися в повному оточенні і в лютому 2015 року, проявивши військову хитрість, під прикриттям вогню артилерії вийшли з оточення без втрат», – розповідає Сергій Козак.

У липні 2015 року Олександр Фацевич, який став заступником голови Національної поліції України, представив нового командира роти – Сергія Козака, який у минулому був керівником батальйону територіальної оборони «Волинь».

Нині керівником роти є В’ячеслав Моніч. Наразі спецпризначенці «Світязя» знову вирушили на Схід для забезпечення громадського порядку.

«Зараз знову отримали розпорядження прибути в зону проведення АТО на території Донецької області для виконання завдань з підтримання публічної безпеки і охорони громадського порядку», – додає Козак.

Залишити відповідь